Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Pijany kierowca „passerati” próbował ucieć policjantom

10.11.2020 00:00 red

Kierujący volkswagenem passatem mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci rozpoczęli pościg, który chwilę później zakończył się zatrzymaniem kierowcy. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło 5 listopada około godz. 17.00 na ul. Ofiar Oświęcimskich w Górkach Śląskich. Policjanci postanowili skontrolować kierującego volkswagenem passatem. Samochód miał niesprawne oświetlenie. Kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać.

– Radiowóz ruszył w pościg. Passat jechał z dużą prędkością i próbował zgubić ścigający go  policyjny samochód. Ostatecznie ucieczka zakończyła się  na ulicy Ofiar Oświęcimskich w Górkach Śląskich. Mężczyzna został zatrzymany i przebadany alkomatem. Był nietrzeźwy, w jego organizmie urządzenie wykazało ponad 1 promil alkoholu – informuje kom. Mirosław Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Nieodpowiedzialny kierowca to 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Za popełnione przez niego przestępstwa – kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej – grozi mu kara pięciu lat więzienia.

(żet)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę