Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Nie będzie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Raciborzu

10.11.2020 00:00 red

Jarmark się nie odbędzie, ale na rynku stanie lodowisko. Jeśli obostrzenia sanitarne pozwolą, urząd zaprosi raciborzan również do wspólnego kolędowania.

– Z tą decyzją czekaliśmy tak długo, jak to tylko było możliwe. Z uwagi na fakt, że przygotowania i procedury związane z organizacją tego przedsięwzięcia trwają kilka tygodni – dłużej czekać nie możemy. Niestety, na miesiąc przed planowanym tradycyjnym jarmarkiem bożonarodzeniowym musimy państwa poinformować o tym, że jarmark się nie odbędzie. Nie pozwalają nam na to aktualnie obowiązujące przepisy. Zaplanowane koncerty, kino, karuzele, atrakcje muszą poczekać na lepsze, spokojniejsze i przede wszystkim bardziej bezpieczne czasy – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Racibórz.

Jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, na rynku staną stragany z gorącymi pączkami oraz ozdobami świątecznymi. Raciborzanie będą mogli też korzystać z lodowiska, które będzie działać od 4 grudnia do końca lutego. – Dodatkowo jeśli tylko będzie to możliwe zaprosimy was do wspólnego kolędowania, dzięki czemu pomimo tych trudnych czasów poczujemy Boże Narodzenie  – dodają urzędnicy.

(r), (ż)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę