Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Ul. Powstańców w Kuźni Raciborskiej nieprzejezdna

10.11.2020 00:00 red

– Ruszyły prace związane z remontem ul. Powstańców w Kuźni Raciborskiej, droga jest wyłączona z ruchu, za utrudnienia przepraszamy – poinformował Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.

Remont realizowany jest w ramach dofinansowania, które samorząd otrzymał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. – Warunkiem udziału w konkursie było bezpośrednie połączenie drogi gminnej z siecią dróg TEN-T. Drogi TEN-T to sieci dróg międzynarodowych. Ulica Powstańców posiada połączenie z drogą kolejową, która przebiega przez Kuźnię Raciborską i jest wpisana w system sieci linii kolejowych międzynarodowych o numerze 151 – tłumaczyli jakiś czas temu kuźniańscy urzędnicy.

W ramach zadania wymieniona zostanie nawierzchnia drogi oraz przebudowany zostanie chodnik z wydzieleniem ścieżki rowerowej. Zmian doczeka się także oświetlenie uliczne. Z kolei w rejonie ul. Browarnej powstaną nowe miejsca parkingowe. Ponadto przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Powstańców i Słowackiego wraz z wykonaniem zatoki autobusowej na ul. Słowackiego, jak i stworzone zostanie bezpieczne przejście dla pieszych, w tym z sygnalizacją wzbudzaną w obrębie pobliskiego przedszkola.

Zadanie wykonuje firma Drogomax z Tarnowskich Gór, z którą samorząd podpisał umowę 15 października. Koszt prac to 1 mln 268 tys. zł. Remont, według urzędniczych zapewnień, ma zakończyć się w tym roku.

(mad)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę