Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

W skrócie

10.11.2020 00:00 red

W skrócie

Finanse

KS Unia stawia na siatkonogę

Do magistratu w Raciborzu wpłynęła oferta organizacji pozarządowej Klub Sportowy „Unia” Racibórz na realizację zadania publicznego pn. „Cykl otwartych turniejów dla dzieci i młodzieży w siatkonogę” z pominięciem otwartego konkursu ofert. To projekt który ma potrwać do końca grudnia, oszacowany na kwotę 10 tys. zł. Jego inicjatorem jest Jarosław Rachwalski.


Wiara

Pogrzeb pani „Halinki” z Olympu

Córka zmarłej Marianny Korzonek, znanej fryzjerki i współwłaścicielki salonu Olymp - Marzena Korzonek poinformowała redakcję, że 14 listopada odbędzie się w kościele farnym msza pogrzebowa jej mamy, początek o godz. 11.00. Po mszy nastąpi pochówek na cmentarzu Jeruzalem. Informacje te pojawiły się także na dodatkowych klepsydrach.


Komunikacja

10-tka wróciła

W reakcji na wnioski mieszkańców prezydent Raciborza Dariusz Polowy zdecydował o uzupełnienie aktualnego (COVID-owego) rozkładu jazdy autobusów miejskich o linię nr 10. Od poniedziałku 9 listopada autobusy tej linii jeżdżą zgodnie z roboczym rozkładem jazdy na trasie z Gamowskiej przez plac Konstytucji 3 Maja na Ostróg.

Kultura

Biblioteka nieczynna

Wszystkie oddziały i filie miejskiej książnicy będą nieczynne do 29 listopada. Czytelnicy raciborskiej biblioteki nie muszą obawiać się kar - terminy zwrotu wszystkich zbiorów przypadające na okres zamknięcia oraz terminy ważności zamówień i rezerwacji we wszystkich filiach zostały przesunięte do 30 listopada.

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę