Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

W budżecie Raciborza wciąż brakuje 3 mln zł utraconych wskutek pandemii

10.11.2020 00:00 red

Utrzymała się tendencja obniżonych wpływów do miejskiego skarbca. W skali rocznych dochodów w raciborskim urzędzie wykazują brak 3 mln zł, których nie pozyskano ze spodziewanego udziału w podatkach mieszkańców. Przyznał to prezydent Dariusz Polowy na ostatniej konferencji posesyjnej.

Dane na koniec października dopiero napływają do służb finansowych prezydenta Polowego i ten spodziewa się świeżych informacji około 10 listopada. Włodarz Raciborza przyznaje jednak, że stan z miesięcy wakacyjnych nadal się utrzymuje. Na spotkaniach z mieszkańcami dzielnic Dariusz Polowy mówił, że w budżecie brakuje Miastu na ten rok kwoty ok. 3 mln zł jeśli chodzi o wpływy z podatków.

Wpływy za wrzesień znów były niższe od prognozowanych, o jakieś 100 tys. zł. Bardzo podobnie jak wcześniej – powiedział podczas konferencji posesyjnej D. Polowy.

Nie jest specjalnie lepiej niż przedtem, jest lekko słabiej. Ale to nie jest rzecz, która powinna nas szczególnie martwić – przyznał prezydent Raciborza.

Więcej optymizmu byłoby gdybyśmy mogli powiedzieć, że dochody wykonują się lepiej od prognoz – podsumowała głowa miasta.

(m)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę