Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Tomasz Kaliciak wrócił na Batorego jako sekretarz miasta

10.11.2020 00:00 red

Jak potwierdzono nam w magistracie, do pracy na swoje stanowisko wrócił, przywrócony wyrokiem sądu, długoletni sekretarz Tomasz Kaliciak. Od 3 listopada świadczy pracę, ale prezydent Polowy zgłosił sprzeciw w sprawie wyroku zaocznego w sprawie Kaliciaka.

Kaliciak pracuje w raciborskim urzędzie i jak powiedziała nam rzeczniczka magistratu Lucyna Siwek, będzie tak do uprawomocnienia się rozstrzygnięcia sądu w sprawie sekretarza. Prezydent Polowy nie zgadza się z wyrokiem sądu pracy, gdzie wygrał Tomasz Kaliciak. Jak informował prezydent na ostatniej posesyjnej konferencji prasowej, prawnicy z urzędu zgłosili zażalenie na rygor natychmiastowej wykonalności i sprzeciw wobec wyroku zaocznego w tej sprawie.

Przypomnijmy, że w ubiegłą środę na sesji były prezydent miasta Mirosław Lenk ujął się za swym kolegą z urzędu i radził Polowemu przywrócić Tomasza Kaliciaka do pracy, przestrzegając go przed skutkami odmowy realizacji wyroku sądu. Lenk podkreślał też, że w obecnych warunkach każde ręce do pracy się przydadzą, zwłaszcza, że Kaliciak to urzędnik o wysokich kwalifikacjach i bogatym doświadczeniu (przepracował na stanowisku sekretarza 32 lata).

Urząd miasta w Raciborzu aktualnie nie pracuje zdalnie. – Rozporządzenie w tej sprawie ukazało się wczoraj w nocy. Wdrażamy nowe regulacje w pracy – podała rzeczniczka magistratu. Zaleceniem dla petentów będzie na pewno kontakt z urzędem tylko w wyjątkowo pilnych sprawach, wymagających osobistej wizyty.

(m)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę