Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Praca zdalna w starostwie tylko tam, gdzie to możliwe

10.11.2020 00:00 red

Komunikacja, geodezja i architektura to są działy, które na pewno będą funkcjonować stacjonarnie – mówi starosta raciborski Grzegorz Swoboda. Kierowany przezeń urząd działa w reżimie sanitarnym, na dwie zmiany.

Urzędnicy z placu Okrzei pracują w trybie od godz. 7.00 do 20.00, podzieleni na dwie zmiany, by uniknąć wspólnej kwarantanny, gdyby doszło do zakażenia koronawirusem w starostwie. – Jak dotąd szczęśliwie nie stwierdzono u nas żadnych ognisk – podkreśla Grzegorz Swoboda. Uczestniczył w środę w konwencie śląskich starostów z udziałem wojewody Wieczorka. – Panuje tendencja, by praca starostw odbywała się zdalnie tylko tam, gdzie to możliwe, czy konieczne. Chcemy służyć mieszkańcom na miejscu, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego, czyli dezynfekcji, dystansu i użycia maseczek – tłumaczy włodarz powiatu.

Jednym z tematów konwentu była kwestia dostępności łóżek covidowych w szpitalach powiatowych. Starosta Swoboda przyznał, że mówiono też o współpracy z wojskiem w zakresie koordynacji informowania o dostępności miejsc w szpitalach. – Ta sprawa dotyczy przede wszystkim tych szpitali, które niedawno zaczęły przyjmować chorych na koronawirusa. My jesteśmy chwaleni przez wojewodę, że u nas to dobrze działa. Nasz szpital ma strefy czystą i covidową, mamy dużo łóżek z przeznaczeniem dla covidowych pacjentów w porównaniu z innymi placówkami w województwie. U nas to działa jasno i czytelnie – tłumaczył nam starosta. Przyznał, że wszędzie mówi się o problemach kadrowych jeśli chodzi o medyków. – W Raciborzu około 100 członków personelu przebywa na zwolnieniach chorobowych – informował G. Swoboda. Spytaliśmy go czy z wojewodą rozmawia się jeszcze o kwestii stworzenia w Raciborzu izolatorium, na których oprzeć leczenie covidowców zamierza minister zdrowia. – Ten temat od wiosny już nie powrócił. Wiem, że burmistrz Macha rozmawiał na temat ewentualnej lokalizacji takiego obiektu w Kuźni Raciborskiej. Prowadząc szpital hybrydowy nie jesteśmy w stanie zapewnić jeszcze kadr do obsługi izolatorium w stolicy powiatu – stwierdził starosta.

(ma.w)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę