Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Sanepid wyjaśnia, dlaczego nie informuje o sytuacji w gminach

10.11.2020 00:00 red

Szefowa raciborskiego sanepidu mówi m.in. o przytłaczającej liczbie spraw bieżących oraz zwolnieniu inspektoratów z obowiązku drobiazgowego informowania mediów o sytuacji w gminach.

Do 30 października raciborski sanepid codziennie publikował szczegółową informację na temat sytuacji epidemiologicznej w powiecie raciborskim z uwzględnieniem liczby zakażeń koronawirusem, osób objętych kwarantanną oraz nadzorem epidemiologicznym, ozdrowieńców oraz zgonów w poszczególnych gminach Raciborszczyzny. Od 31 października przekazywana jest jedynie zbiorcza informacja dla całego powiatu.

Zwróciliśmy się do sanepidu z prośbą o wskazanie powodu zaprzestania raportowania o sytuacji epidemiologicznej w poszczególnych gminach. Odpowiedziała nam Karina Talabska – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Raciborzu.

– Ze względu na przytłaczającą liczbę spraw bieżących, wynikających ze wzrostu zachorowań na COVID-19 zarówno w regionie, województwie jak i kraju przy braku możliwości realizacji naszych podstawowych zdań zostaliśmy zwolnieni z obowiązku drobiazgowego rozbijania danych na gminy – wyjaśniła.

(żet)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę