Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Radna Biskup pyta dyrekcję szpitala o praktyki z „czystej” izby przyjęć

10.11.2020 00:00 red

Obserwacja działalności niecovidowej izby przyjęć na Gamowskiej skłoniła radną powiatową Elżbietę Biskup z klubu PiS do zadania na początku października pytań dyrekcji raciborskiego szpitala.

1. Dlaczego lekarze chirurgii i ortopedii w naszej lecznicy ustalają terminy przyjęć na oddziały, a także wydają skierowania na badania covid-19 (warunkujące przyjęcie na oddziały szpitalne) w tzw. „czystej” strefie niecovidowej izbie przyjęć naszego szpitala?

Na niecovidową izbę przyjęć trafiają osoby planowane do przyjęcia na oddziały, które przed przyjściem tam nie zostały zdiagnozowane.

2. Czy lekarze chirurdzy i ortopedzi, podobnie jak lekarze laryngologii i okulistyki, mogą wykonywać czynności ustalenia terminów i wydawania skierowań w pomieszczeniach przychodni przyszpitalnej? Tak aby maksymalnie zabezpieczyć zarówno pacjentów jak i inny personel medyczny przed zakażeniem covid-19 na nowo zorganizowanej niecovidowej izbie przyjęć naszego szpitala?

Chciałabym przy tym też pozytywnie podkreślić. starania w przywracaniu naszego szpitala do „normalności” jednakże niepokojem napawają mnie powyżej przytoczone czynności przy planowych przyjęciach na oddziały jego niecovidowej części – podała E. Biskup.

Jak napisała, oparła się na obserwacjach osobistych, jak i pacjentów, a także personelu medycznego.

Pytanie zadano 5 października, odpowiedzi udzielono 4 listopada.

Oto odpowiedź dyrektora naczelnego szpitala rejonowego w Raciborzu:

W odpowiedzi na pismo z dnia 6 października 2020 r. w sprawie zapytań pani Elżbiety Biskup dyrekcja szpitala wyjaśnia, iż rozumie obawy tej pani jak również obawy zaobserwowane przez pacjentów ale wyjaśnia, iż w chwili obecnej takowe rozwiązanie było odpowiednie. Takie unormowanie sytuacji ma na celu rozładowanie nagromadzania się skupisk w pomieszczeniach poradni specjalistycznych. Do dnia dzisiejszego z relacji personelu obecne wypracowane regulacje działają prawidłowo.

(oprac. m)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę