Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Skatepark w Kuźni Raciborskiej wejdzie w fazę realizacji? Jest wstępna lokalizacja

10.11.2020 00:00 red

Wiele wskazuje na to, że młodzież Kuźni Raciborskiej doczeka się skateparku. Burmistrz Paweł Macha informuje o działaniach samorządu względem tej inwestycji.

O skateparku w Kuźni Raciborskiej mówi się od lat. To potrzeba wyrażana przez najmłodszych mieszkańców gminy. Temat powrócił ostatnio, kiedy burmistrza Pawła Machę odwiedzili reprezentanci młodzieży, podejmując z włodarzem ważny dla nich temat. Podczas przedostatniego posiedzenia kuźniańskiej rady miejskiej burmistrz Macha informował, że urzędnicy analizują pomysł oraz poszukują miejsca, gdzie obiekt mógłby powstać, a także finasowania, z którego inwestycja mogłaby być pokryta. Podczas minionego posiedzenia ponownie nawiązał do tego tematu.

Burmistrz Macha poinformował o spotkaniu przeprowadzonym z firmą Techramps, zajmującą się budową i projektowaniem skateparków. – To kolejne kroki – podkreślał Macha. Określono również wstępne miejsce, gdzie obiekt mógłby powstać. – Na tyłach za halą sportową w Kuźni Raciborskiej. To miejsce zostało wzięte pod uwagę przy projektowaniu koncepcji na tego typu skatepark. To nie jest jeszcze zakończona sprawa – wskazywał włodarz. Teraz urząd ma wybrać spośród dwóch wariantów – maksymalnej i minimalnej, które będą różnić się wyposażeniem, ale, co ważne dla samorządu i cenowo; a to jak zaznaczał włodarz ma ogromne znaczenie w dobie pandemii koronawirusa, kiedy spadają dochody samorządów. – Zadanie w razie czego moglibyśmy próbować podjąć w przyszłym roku – wyjaśniał burmistrz Paweł Macha.

(mad)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę