Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

„Moje ciało, mój wybór” – skandowano w Kuźni Raciborskiej

10.11.2020 00:00 red

Przed tygodniem dziesiątki mieszkańców Kuźni Raciborskiej postanowiło wyrazić swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. – „Kobiety, jesteśmy z Wami” – deklarowali młodzi mężczyźni podczas przemarszu.

Dotąd w powiecie raciborskim to w Raciborzu organizowane były protesty przeciwników rządu oraz ograniczenia prawa do aborcji. W sobotni wieczór 31 października swój sprzeciw postanowili wyrazić również mieszkańcy Kuźni Raciborskiej. O godzinie 19.00 spotkali się na placu Zwycięstwa, skąd wyruszyli w marsz po terenie miasta.

Podczas protestu nie zabrakło transparentów i antyrządowych haseł. – „Moje ciało, mój wybór”, „Myślę, czuję, decyduję”, „Rewolucja jest kobietą”, „Je**ć PiS”, „Kto nie skacze ten za PiS-em”, „Jarek, Ty kur**”, „Polska nasza nie Jarosława” – m.in. takie hasła skandowano podczas sobotniego spotkania w Kuźni Raciborskiej. Wśród uczestników dominowały młode osoby, choć nie brakowało też przedstawicieli starszego pokolenia. Mieszkańcy swój sprzeciw wyrażali przy brzmieniu m.in. takich piosenek jak: „Dziwny jest ten świat” oraz „Królestwo Kobiet”. Manifestacja spotykała się ze spontanicznymi reakcjami kierowców, którzy swoje poparcie dla protestujących wyrażali używając klaksonów.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała policja, której na zakończenie przemarszu podziękowała część uczestników. – „Dziękujemy! Dziękujemy!” – zwróciła się grupa manifestujących w stronę mundurowych. Przemarsz trwał około godziny i zakończył się w tym samym miejscu, w którym się rozpoczął, czyli na placu Zwycięstwa.

„Na żywo” relacjonowaliśmy przebieg protestu w Kuźni Raciborskiej. Wideo można zobaczyć na naszym Facebooku.

(mad)

  • Numer: 45 (1488)
  • Data wydania: 10.11.20
Czytaj e-gazetę