Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 43 (1486) Data wydania: 27.10.20
Czytaj e-gazetę

Prezydent Dariusz Polowy zwolnił wiceprezydenta Michała Fitę

Jestem na służbie i będę rozliczany w dniu wyborów. Teraz to ja muszę dokonać rozliczenia w imieniu mieszkańców, którzy powierzyli mi urząd prezydenta Raciborza – powiedział Dariusz Polowy na zwołanej 21 października konferencji prasowej.

Nie robi łaski, że pracuje

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy podkreślił, że w czasie swojej kampanii wyborczej obiecał mieszkańcom lodowisko z prawdziwego zdarzenia. Realizację tej obietnicy powierzył swojemu zastępcy Michłowi Ficie. – Do środy 20 września nie dostałem od mojego zastępcy niczego konkretnego, mimo że miał na to 20 miesięcy – powiedział D. Polowy podczas konferencji prasowej.

Następnie prezydent dodał, że wiceprezydent Michał Fita „nie robi nikomu łaski za to, że pracuje” oraz że „powinien pracować dla dobra mieszkańców Raciborza, bo to oni składają się na jego wypłatę”. – Koszty nie są niskie, bo przez te 20 miesięcy raciborzanie musieli wydać na pensję mojego zastępcy 200 tysięcy złotych – dodał D. Polowy.

Kto kogo rozlicza?

Dalej Dariusz Polowy wywodził, że choć kadencja jeszcze się nie skończyła, to niektórzy radni już zaczęli go rozliczać, a najgłośniej robiła to Anna Szukalska, radna komitetu Michała Fity.

Jestem na służbie i będę rozliczany w dniu wyborów. Teraz to ja muszę dokonać rozliczenia w imieniu mieszkańców, którzy powierzyli mi urząd prezydenta – powiedział D. Polowy. Następnie dodał, że przedstawiona przez Michała Fitę koncepcja lodowiska jest zbyt kosztowna i czasochłonna. – Gdybyśmy się zdali na takie tempo działań, to mieszkańcy Raciborza najwczesniej mogliby jeździć na łyżwach 1 grudnia 2023 roku. Ten termin jest nie do przyjęcia – stwierdził D. Polowy. Przypomniał, że obowiązuje go gentlemeńska umowa z Michałem Wosiem, który umówił się z nim na wspólne jeżdżenie na łyżwach 1 grudnia 2021 roku, a więc w dniu otwarcia lodowiska, które obiecał Dariusz Polowy przedstawiając własnę koncepcję budowy tego obiektu.

Jeśli coś nie działa, to trzeba to zmienić

Polowy określił koncepcję lodowiska przedstawioną przez Fitę jako „niedopracowaną”. Dodał, że Racibórz wciąż czeka również na uchwałę o najmie lokali oraz nową strategię rozwoju miasta. Za te tematy również odpowiadał wiceprezydent Michał Fita.

– Jeśli coś nie działa, to trzeba to zmienić. Dziś wydałem zarządzenie o odwołaniu I zastępcy Prezydenta Miasta Raciborza – powiedział na koniec konferencji prasowej.

Po wygłoszeniu oświadczenia prezydenta, konferencja zakończyła się.

(ma.w) (żet)