Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Wyścigi na fontannie

14.01.2020 00:00 red

Radna Ilona Wróbel z Kuźni Raciborskiej alarmuje. Ktoś jeździ samochodem po wyremontowanym placu Zwycięstwa i znajdującej się tam podłogowej fontannie.

O wyremontowaniu placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej mówiło się długo. Po wielu latach teren ten wreszcie doczekał się zmian i jest godny swojej nazwy. Mieszkańcy z dumą patrzą na to miejsce, ale jak się okazuje, nie wszyscy je szanują. Radna Ilona Wróbel na minionej sesji rady miejskiej w Kuźni Raciborskiej prosiła obecnego na obradach zastępcę komendanta miejscowego komisariatu, podkom. Jacka Musiolika o baczniejsze sprawdzanie monitoringu. Wskazywała, że po placu Zwycięstwa i znajdującej się tam fontannie jeżdżą samochody. – Po co to zniszczyć? – pytała. – Jeżdżą tam naprawdę, robią sobie tam wyścigi – alarmowała radna.

– Monitoring jest po to, aby go wykorzystywać. Jeżeli są sygnały, zwrócimy na to uwagę – odparł podkom. Jacek Musiolik. Mundurowy wskazał również na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie każdy anonimowo może zgłosić występujący problem. – Jeżeli będzie państwo świadkami w danym momencie, że coś się dzieje, to można od razu dzwonić na numer alarmowy, prosząc o interwencję doraźną – zalecał mundurowy.

(mad)

  • Numer: 2 (1445)
  • Data wydania: 14.01.20
Czytaj e-gazetę