Wtorek, 27 października 2020

imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

RSS

WOŚP w Raciborzu idzie na rekord

14.01.2020 00:00 red

Za nami 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku w akcję zaangażowali się raciborzanie. Sztab raciborskiej orkiestry tradycyjnie mieścił się w RCK, natomiast główne atrakcje imprezy zlokalizowano na raciborskim rynku.

Podczas tegorocznego finału WOŚP w Raciborzu zebrano 135 082,52 zł. To niewiele mniej niż w zeszłym roku, gdy uzbierano w sumie 136 466,67 zł. Szefowa sztabu WOŚP w Raciborzu Marta Buczkowska zaznacza, że tegoroczny wynik zbiórki zostanie jeszcze powiększony m.in. o przychód z licytacji.

A jak wyglądał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu? Jak już wspomnieliśmy, towarzyszące akcji atrakcje umiejscowiono na rynku. Tam strażacy – ochotnicy z Markowic, Miedoni, Brzezia i Sudołu dali pokaz swoich umiejętności ratowniczych. Następnie widzowie zobaczyli walki średniowieczne w wykonaniu Drengów znad Górnej Odry.

Kolejnymi punktami programu WOŚP w Raciborzu były m.in. darmowa grochówka, koncerty zespołów Echo, Alge’aters i Juicy Pop, Zumba – Be Fit Fitness Room oraz Światełko do Nieba w wykonaniu Bractwa Ognia Spaleni.

Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

(żet)

  • Numer: 2 (1445)
  • Data wydania: 14.01.20
Czytaj e-gazetę