Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 1 (1444) Data wydania: 07.01.20
Czytaj e-gazetę

16-latka z Cyprzanowa czaruje głosem

Niedawno w sieci ukazał się pierwszy utwór Julii Mielnik z Cyprzanowa. To piosenka pt. „Stone Cold” Demi Lovato. – Przepięknie – oceniają nagranie internauci.

Jej podążanie w kierunku artystycznym rozpoczęło się od tańców, później trafiła do szkoły muzycznej. Ani gra na instrumentach nie zaspokajała jednak tego, czego naprawdę chciała. – Czułam, że to nie jest do końca to, co pragnę robić, więc jeszcze w trakcie chodzenia do szkoły muzycznej zaczęłam śpiewać i po prostu to pokochałam. Daje mi to wiele szczęścia i spełnienia. Moje zajęcia na początku odbywały się w Raciborskim Centrum Kultury, gdzie już 7 lat śpiewam w zespole. Później do tego dołączyła nauka śpiewu solowego w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu. Od kilku lat dodatkowo jeszcze śpiewam w chórze „Bel Canto” z Raciborza – opowiada Julia Mielnik która pochodzi z dość muzykalnej rodziny. – Myślę, że w pewnym stopniu odziedziczyłam potrzebę kontaktu z muzyką – przyznaje w rozmowie z nami.

Piosenka dająca wiarę w siebie

Na swój pierwszy utwór, który opublikowała w sieci, wybrała „Stone Cold” Demi Lovato. Jak przyznaje, zdecydowała się na tę piosenkę, bo wymagała od niej sporo pracy. – W sumie chyba jest to utwór, nad którym pracowałam najdłużej – zaznacza. A jej dokonanie spotkało się z lawiną pozytywnych komentarzy zamieszczonych pod wideo w serwisie Youtube.com. Oto kilka z nich: „super”, „mega”, „czekam na więcej”.

– Ja nigdy nie osiągałam jakichś dużych sukcesów muzycznych i pamiętam, że była to piosenka, która po wielu latach starań dała mi wygraną. Tym samym pokazała ona, że się da, że można, że jeśli poświeci się czemuś dużo pracy, to da to oczekiwane efekty. Myślę, że dlatego też postanowiłam, aby była to moja pierwsza piosenka w sieci, ponieważ dała mi ona dużo pewności i wiary w siebie, a to było mi potrzebne, aby zacząć działać w internecie. Wydaje mi się również, że w utworze tym można pokazać wiele możliwości głosowych – słyszymy od cyprzanowianki.

Do realizacji projektu wybrała studio muzyczne w Opolu. Jak przyznaje, na początku był stres, ale czując panującą tam pozytywną atmosferę i słysząc wiele porad i miłych słów, szybko zniknął.

Kolejne plany?

Jak przyznaje, już myśli nad kolejnym utworem, który zamierza opublikować w sieci. – Myślę, że również będzie w klimatach bardziej stonowanych i spokojnych, bo muszę przyznać, że w takich czuję się najlepiej. Na pewno jednak nagram też coś skocznego i wesołego – zdradza nam swoje plany.

Julia Mielnik ma 16 lat, mieszka w sołectwie Cyprzanów w gminie Pietrowice Wielkie. Obecnie uczy się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Raciborzu. Wśród ulubionych artystów muzycznych wymienia właśnie amerykańską piosenkarkę Demi Lovato. – Mam wrażenie, że ona naprawdę zapracowała na swoją karierę, na pewno dużo pracy włożyła w swój głos i dlatego właśnie jej piosenka jest tą, od której zaczęłam. Bo dla mnie Demi i jej twórczość jest bardzo dużą motywacją do pracy – zaznacza dziewczyna.

Kiedy pytamy o plany na przyszłość, 16-latka odpowiada, że jeszcze nie wie, choć nie wyklucza możliwości pójścia na studia muzyczne.

(mad)