Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

DUŻY KALIBER: To on napadł na bank w Godowie

31.12.2019 00:00 red

GODÓW Policja wciąż nie złapała sprawcy napadu na punkt kasowy Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju, do którego doszło 12 grudnia w Godowie. W Laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wykonano portret pamięciowy sprawcy.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim prowadzą śledztwo dotyczące napadu na placówkę bankową w Godowie na ulicy 1 Maja, do którego doszło w czwartek 12 grudnia ok. godziny 16.30. Na podstawie złożonych przez pokrzywdzonego zeznań ustalony został prawdopodobny rysopis sprawcy rozboju, a następnie na jego podstawie w Laboratorium KWP Katowice sporządzono portret pamięciowy.

Wiek sprawcy to około 35-40 lat, wzrost około 185 cm, zarost na twarzy (broda), krzywy nos, ubrany w czarną czapkę, czarną kurtkę z charakterystycznymi dużymi kieszeniami z przodu, zamaskowany szalem.

W związku z publikacją portretu policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które tego dnia o podanej godzinie znajdowały się w pobliżu placówki bankowej, a także te, które przejeżdżały w tej okolicy samochodem a na wyposażeniu pojazdu mają rejestrator obrazu. - Każdą osobę, która rozpoznaje mężczyznę z portretu pamięciowego, bądź posiada jakiekolwiek informacje w tej sprawie, prosimy o kontakt z wodzisławską policją. Każdy szczegół dotyczący tego zdarzenia może mieć bardzo istotne znaczenie dla sprawy. Gwarantujemy anonimowość - brzmi komunikat wodzisławskiej policji.

Nieoficjalnie wiadomo, że łupem bandyty padła pokaźna ilość gotówki. Pracownikowi na szczęście nic się nie stało.

To nie jedyny tego typu napad w ostatnich czasie. 17 grudnia nieznany sprawca napadł na placówkę banku w Radlinie.

(art), (acz)

  • Numer: 53 (1443)
  • Data wydania: 31.12.19
Czytaj e-gazetę