Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

DUŻY KALIBER: Wpadł sklepowy złodziej

31.12.2019 00:00 red

RACIBÓRZ Na 21-latku ciąży siedem zarzutów kradzieży. Jak informują raciborscy kryminalni, sprawa może mieć charakter rozwojowy i niewykluczone, że liczba zarzucanych mu przestępstw wzrośnie.

Do zdarzenia doszło 17 grudnia około godz. 17.20 w jednym ze sklepów przy ul. Rybnickiej w Raciborzu. Pracownik ochrony zauważył młodego mężczyznę, który dokonał kradzieży artykułów kosmetycznych. Zatrzymał go, a następnie wezwał policję. Wkrótce na miejscu byli już policjanci z raciborskiej prewencji. Złodziej trafił do aresztu. To 21-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla.

– W trakcie przesłuchania raciborscy śledczy ustalili, że 21-latek popełnił jeszcze sześć podobnych kradzieży w okresie od 9 do 17 grudnia br. na terenie Raciborza. Jego łupem głównie padały kosmetyki oraz w jednym przypadku telefony komórkowe. Złodziej swoim działaniem przestępczym spowodował straty na kwotę kilkunastu tysięcy złotych. 21-latek usłyszał siedem zarzutów, do których się przyznał, a prokurator na wniosek raciborskich śledczych 19 grudnia br. zastosował w stosunku do niego dozór policyjny - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu. Jak informują raciborscy kryminalni, sprawa może mieć charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zarzuty dla złodzieja.

(acz)

  • Numer: 53 (1443)
  • Data wydania: 31.12.19
Czytaj e-gazetę