środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

CZAS NA ZAWODOWCÓW: Alpaki, sprzęt domowy, imprezy i tapicerka czyli pomysły młodych na biznes

31.12.2019 00:00 red

Na Zamku Piastowskim w Raciborzu rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs „Zaprezentuje swój biznesplan”, w którym udział wzięli uczniowie raciborskich szkół.

Konkurs został zorganizowany dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych powiatu raciborskiego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Powiatowy Urząd Pracy. Komisja wyłoniła najlepsze pomysły na przedsięwzięcia o charakterze biznesowym i przyznała nagrody o łącznej wartości 5 tys. zł.

Pierwsze miejsce zajął Dawid Pater z CKZiU nr 2 „Mechanik” za projekt pod nazwą „Działalność gospodarczo-wytwórcza w zakresie hodowli alpak oraz pozyskiwania luksusowego runa z alpak”. Laureat odebrał z rąk starosty raciborskiego Grzegorza Swobody nagrodę o wartości 2 000 zł.

1 500 zł i drugie miejsce przypadło Alexandrowi Musiołowi, również z „Mechanika”, za projekt „Działalność wytwórczo-usługowo-handlowa w zakresie produkcji sprzętów powszechnego użytku, sprzedaży hurtowej i detalicznej artykułów użytku domowego – dozowników oraz inteligentnego sprzętu codziennego użytku”.

Trzecie miejsce zajęła Karolina Rygiel z „Ekonomika”, autorka biznesplanu pod nazwą „Działalność usługowa w zakresie organizacji imprez okolicznościowych oraz integracyjnych – wedding planer”. Laureatka trzeciego miejsca odebrała nagrodę o wartości 1 000 zł.

Czwarte miejsce zajął Damian Machowski z CKZiU nr 2 „Mechanik” za „Działalność w zakresie usług tapicerskich, renowacji mebli tapicerowanych, elementów nietypowych, tapicerowania wnętrz i samochodów”. Laureat odebrał nagrodę o wartości 500 zł.

(SP)

  • Numer: 53 (1443)
  • Data wydania: 31.12.19
Czytaj e-gazetę