Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

WAŻNE:

Rok bez inwestycji

31.12.2019 00:00 red

Radny Józef Kocem na sesji rady miejskiej w Krzanowicach wypytywał burmistrza Andrzeja Strzedullę o zadania inwestycyjne. Chciał wiedzieć m.in. jakie będą realizowane na terenie gminy w 2020 roku.

– Wszystkie środki, jakie gmina będzie miała, muszą być przeznaczone na bieżące funkcjonowanie, utrzymanie obiektów oświatowych i tych jednostek, które mamy. Niestety plan dochodów, które mamy nie pozwala na nic więcej – odpowiadał włodarz Krzanowic.

Dalej burmistrz mówił o zadaniach do zrealizowania w 2019 roku i tych, które najpewniej mogą zostać podjęte w 2020. I tak z końcem roku modernizacji doczekała się kolejna część ul. Babia Góra w Pietraszynie i ul. Jana w Wojnowicach. Samorząd postanowił również zmodernizować trzy kotłownie: w ośrodkach kultury Bojanów i Borucin, a także w gminnym budynku przy ul. Zawadzkiego w Krzanowicach. Natomiast w przyszłym roku gmina chce dokonać rewitalizacji krzanowickiego rynku, co jednak jest uzależnione otrzymaniem dofinansowania zewnętrznego. A także ma zostać dokończona rewitalizacja terenu wokół izby regionalnej, gdzie ma powstać skatepark i pumptrack. W tym przypadku również mowa o pozyskaniu środków zewnętrznych.

(mad)

  • Numer: 53 (1443)
  • Data wydania: 31.12.19
Czytaj e-gazetę