Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Dzieci śpiewają, a dorośli się kłócą

31.12.2019 00:00 red

Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu Agnieszka Busuleanu-Jaksik przyszła na sesję, aby odpowiedzieć na krytykę Elżbiety Biskup.

Przypomnijmy, na listopadowej sesji Rady Powiatu Raciborskiego głos zabrała radna Elżbieta Biskup. Była dyrektor MDK – obecnie nauczyciel śpiewu w tej placówce oraz właścicielka Studia Ars w Pietraszynie – skrytykowała politykę informacyjną obecnej dyrekcji MDK, która ma pomijać sukcesy zespołu Miraż, a także brak zaangażowania kierownictwa placówki w organizację koncertu jubileuszowego Mirażu.

Obecna dyrektor MDK Agnieszka Busuleanu-Jaksik przyszła na grudniową sesję rady (19.12.2019 r.) i odpowiedziała na krytykę swojej byłej przełożonej, a wcześniej nauczycielki (w przeszłości A. Busuleanu-Jaksik również śpiewała w „Mirażu”). – Nie spodziewałam się, że pani Elżbieta w ten sposób wykorzysta stanowisko powierzone jej przez mieszkańców – powiedziała A. Busuleanu-Jaksik.Dyrektor MDK odpowiedziała na zarzut nieprawidłowej polityki informacyjnej, przytaczając daty publikacji informacji o sukcesach Mirażu na stronie internetowej domu kultury. – Promujemy wszystkich wychowanków – podkreśliła.

Co do koncertu jubileuszowego Mirażu, Agnieszka Busuleanu-Jaksik wyjaśniła władzom powiatu, że podczas rady pedagogicznej w MDK pytała pracowników placówki, czy potrzebują pomocy przy organizacji prób w związku z planowanymi przez siebie koncertami. – Pani Biskup stwierdziła, że nie ma takiej potrzeby i to nie ona zajmuje się organizacją imprezy – poinformowała obecna dyrektor MDK.

Następnie głos zabrała również Elżbieta Biskup. Powiedziała, że organizatorzy jubileuszu „Mirażu” wysłali do dyrekcji MDK wiadomość o planach organizacji koncertu, jednak Agnieszka Busuleanu-Jaksik nie odpowiedziała na nią. – Nie pamiętam kiedy moim obecnym „mirażystom” tak po prostu pani dyrektor przyszła i złożyła gratulacje z okazji osiągnięć – mówiła dalej E. Biskup. Na koniec podkreśliła, że jest dumna z jubileuszu Mirażu i ma nadzieję, że „piękne wspomnienie o koncercie będzie trwało przez długie lata”.

(żet)

  • Numer: 53 (1443)
  • Data wydania: 31.12.19
Czytaj e-gazetę