Czwartek, 22 kwietnia 2021

imieniny: Leona, Kai, Heliodora

RSS

DUŻY KALIBER: Gwałt w Rydułtowach. Podejrzanym policjant z Raciborza

12.11.2019 00:00 red

RYDUŁTOWY Policjant wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu aresztowany pod zarzutem zgwałcenia kobiety. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, ofiara miała zostać związana, a następnie wykorzystana seksualnie.

Według prokuratury, sprawcą ma być młody policjant, pracujący w wydziale prewencji. Z uwagi na jego rzadkie imię, nie podajemy jego inicjałów. Funkcjonariusz miał się dopuścić gwałtu 29 października. Przez trzy dni miał się ukrywać przed swoimi kolegami po fachu. – Do przestępstwa miało dojść w Rydułtowach. To właśnie wówczas mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, na co dzień funkcjonariusz KPP w Raciborzu, miał dopuścić się gwałtu oraz doprowadzenia do innej czynności seksualnej. Pokrzywdzona kobieta sama poinformowała organa ścigania o popełnieniu przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany 3 listopada, a 5 listopada sąd, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Prokuratura Rejonowa w Raciborzu prowadzi postępowanie przygotowawcze w kierunku przestępstwa z art. 197 Kodeksu Karnego: Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. – Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu nie toleruje żadnych przypadków naruszeń dyscypliny służbowej i negatywnych zachowań w szeregach raciborskiej policji. Mając na względzie dobre imię policji komendant niezwłocznie podjął decyzję o zawieszeniu funkcjonariusza i skierował wniosek na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji o zwolnienie ze służby ze względu na jej ważny interes – to treść oświadczenia Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu Łukasza Krebsa, które opublikowano na stronie internetowej raciborskiej policji.

(acz), (żet)

  • Numer: 46 (1429)
  • Data wydania: 12.11.19
Czytaj e-gazetę