Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Życie jest cudem, więc należy je kochać

12.11.2019 00:00 red

To był wyjątkowy rok dla krzanowickich seniorów, bo oprócz tradycyjnych spotkań i przedsięwzięć, realizowali oni projekt „Seniorze, rusz się!” w ramach obchodzonego w tym roku 10-lecia koła.

Pomysłodawczynią projektu była przewodnicząca koła emerytów, rencistów i inwalidów z Krzanowic Krystyna Mandrysz. A ten dedykowany był 40 seniorom z Polski i Czech. Jego zamierzeniami było: zintegrowanie środowisk seniorów po obu stronach granicy oraz poszerzenie i pogłębienie świadomości społecznej dotyczącej kwestii wykluczenia społecznego seniorów. Ponadto projekt miał za zadanie aktywizowanie seniorów w życie społeczne, sportowe i kulturalne z wartością dodaną w postaci współpracy transgranicznej. Na całość udało się pozyskać 12 tys. euro. W ramach przedsięwzięcia zorganizowanych zostało szereg działań m.in. wycieczek czy przeróżnych spotkań.

Po dwóch miesiącach realizacji przyszedł czas na podsumowanie projektu. Zorganizowano je w środowe popołudnie 6 listopada w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Krzanowicach. W wydarzeniu uczestniczyli więc ci, którzy brali udział w projekcie, ale nie tylko. To były także obchody Dnia Seniora dla osób zrzeszanych w kole. Z okazji ich święta najserdeczniejsze życzenia złożył im burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla. – Mam nadzieję, że w kolejnych latach będziemy mogli się tutaj spotykać i wspólnie obchodzić Dzień Seniora – wyraził nadzieję.

W imieniu Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu najserdeczniejsze życzenia seniorom składała wiceprzewodnicząca Katarzyna Łozińska, która zarazem jest zrzeszona w krzanowickim kole, będąc wiceprzewodniczącą tego gremium.

– Abyście się zawsze czuli młodzi duchem, byli radośni, dbali o siebie i zawsze byli otaczani życzliwością. Dostrzegajcie piękno wokół siebie, cieszcie się drobiazgami i każdą chwilą. Bądźcie odporni na zmartwienia i troski, bo życie jest cudem, więc kochajcie życie – mówiła z kolei do seniorów przewodnicząca koła Krystyna Mandrysz.

Powitano również nowych sześciu członków, którzy w tym roku dołączyli do koła. Łącznie w krzanowickim gremium zrzeszonych jest 140 osób. W ramach świętowania nie zabrakło wspólnego obiadu, a później zabawy.

(mad)

  • Numer: 46 (1429)
  • Data wydania: 12.11.19
Czytaj e-gazetę