Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Bulwary w grze o trzy miliony złotych

12.11.2019 00:00 red

Oświetlenie, ławki, schody pełniące funkcję widowni, ścieżki rowerowe i piesze – tak ma szansę zmienić się lewy brzeg Odry na wysokości miejskiej przystani w Raciborzu. Władze Raciborza chcą zrealizować tę inwestycję w oparciu o środki zewnętrzne.

Projekt „Zagospodarowanie Bulwarów Nadodrzańskich – Lewy Brzeg Odry w Raciborzu” przeszedł pozytywnie ocenę formalną Urzędu Marszałkowskiego. Miasto Racibórz opracowało i w czerwcu tego roku złożyło projekt w ramach Regionalnego programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Łączna wartość projektu to 3,716 mln zł. Wnioskowane dofinansowanie to 3,114 mln zł – w tym 2,742 mln zł z UE oraz 371 tys. zł z budżetu państwa. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na styczeń 2020 roku*. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie, na lewym brzegu Odry (tym przylegającym do ulicy Reymonta – odrostrady) zostanie wykonana ścieżka rowerowa i ciąg pieszo-rowerowy, cały teren zyska nowe podłoże oraz oświetlenie, nie zabraknie schodów spełniających funkcję widowni, a także infrastruktury uzupełniającej – ławek, koszów na śmieci, stojaków rowerowych, stanowisk do grillowania.

(um) (żet)

* Próba zdobycia środków na zagospodarowanie lewego brzegu Odry jest następstwem wycofania przez miasto Racibórz projektu na remont placu Długosza. Dariusz Polowy zrezygnował z realizacji tego przedsięwzięcia. Zamiast remontu i przebudowy, plac ma zostać sprzedany. Potencjalnym nabywcą są Eko-Okna.

  • Numer: 46 (1429)
  • Data wydania: 12.11.19
Czytaj e-gazetę