środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Seniorzy z Kornowaca mogą liczyć na zniżki

05.11.2019 00:00 red.

Każdy senior, który ukończył 60 lat, może wyrobić własną Ogólnopolską Kartę Seniora. Karta ta upoważnia do zniżek w 1700 punktach w całej Polsce, w tym m.in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury.

W środę 23 października w Domu Kultury w Rzuchowie odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora dla mieszkańców gminy Kornowac. Spotkanie zorganizowano w ramach porozumienia Kornowaca oraz stowarzyszenia Manko z Krakowa, które jest inicjatorem Ogólnopolskiej Karty Seniora. Uczestniczyli w nim: ambasador karty seniora z Krakowa Marek Pilch, wójt Grzegorz Niestrój, przewodniczący rady gminy Marian Zimermann oraz zasłużeni seniorzy, którzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym gminy: sołtys Rzuchowa Bronisław Panic, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Rzuchowie Dorota Wieczorek oraz wieloletni radny gminy Kornowac Jan Zaczyk.

Z gminy Kornowac jako partnerzy do programu przystąpili: sklep spożywczo-przemysłowy „Maczek” Andrzeja Kijonka w Pogrzebieniu, sklep spożywczy Zenona Nowaka w Kobyli, sklep SPAR w Pogrzebieniu oraz materiały budowlane Andrzeja Iksala z Pogrzebienia. Firmy te otrzymały stosowne certyfikaty.

– Ogólnopolska Karta Seniora przysługuje mieszkańcom gminy Kornowac, którzy ukończyli 60 lat. Wydawana jest na wniosek osoby zainteresowanej i honorowana jest we wszystkich instytucjach na terenie naszego kraju, które przystąpiły do programu – czytamy na stronie internetowej Urzędu Gminy w Kornowacu. Wszystkie firmy, które honorują kartę seniora, dostępne są na stronie internetowej www.glosseniora.pl.

Seniorzy z terenu gminy po odbiór kart mogą zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Kornowacu.

(d)

  • Numer: 45 (1428)
  • Data wydania: 05.11.19
Czytaj e-gazetę