Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Klub seniora otworzy się jeszcze w tym roku

05.11.2019 00:00 red.

Do połowy listopada mają trwać prace związane z remontem i wyposażeniem powstającego w Rudniku klubu dla seniorów. Miejsce to tworzone jest przy wsparciu rządowych środków.

Klub powstaje w budynku przy ul. Gawliny 2, czyli tam, gdzie działa Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych oraz biblioteka. A konkretnie na dolnej kondygnacji budynku, w dotąd niezagospodarowanych pomieszczeniach, które stanowią bezpośredni dostęp z parkingu do obiektu. Gmina na uruchomienie tego miejsca otrzymała 149 tys. zł z rządowego programu „Senior+”. Całość zadania oszacowano na kwotę 186 tys. złotych.

W gminie założono, że do października w budynku będą trwać prace remontowe, natomiast do połowy listopada obiekt ma być wyposażany. Listopad to też czas na ogłoszenie naboru dla chętnych seniorów, którzy będą chcieli korzystać z tego miejsca. – Na przełomie roku otworzymy to miejsce – zapowiada wójt Rudnika Piotr Rybka. Natomiast działalność rozpocznie albo jeszcze w roku bieżącym, albo z początkiem 2020 roku – to jak przyznaje w rozmowie z nami wójt – ma zależeć już od samych seniorów.

Klub ma być dedykowany minimum 12 osobom. W pomieszczeniach znajdą się sanitariaty, sala do spotkań oraz, co ciekawe, grota solna, z której korzystać będą mogli wszyscy mieszkańcy. Całość ma zagospodarować seniorom czas wolny, ale także integrować pokolenia. Gmina podpisała już stosowne porozumienie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. W ramach współpracy uczniowie różnych kierunków będą odbywali tam praktyki.

(mad)

  • Numer: 45 (1428)
  • Data wydania: 05.11.19
Czytaj e-gazetę