Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Wspólnymi siłami posprzątali gminę

05.11.2019 00:00 red.

Po raz drugi w nowej kadencji rudnickiego samorządu przeprowadzono akcję sprzątania gminy. Zdaniem wójta, przedsięwzięcie to nie tylko wpływa na upiększenie terenu, ale ma także wymiar edukacyjny.

– Mieszkańcy ponownie nie zawiedli i w większości sołectw akcja ta została przeprowadzona – mówi nam wójt gminy Piotr Rybka. Pierwsze sprzątanie Rudnika zrealizowano w kwietniu, a akcję zorganizowano w ramach „Dnia Ziemi”, czyli ekologicznego święta przypominającego o ochronie środowiska naturalnego. Wtedy mieszkańcy wyposażeni w rękawice i worki porządkowali zaśmiecone tereny wzdłuż dróg, zieleńce oraz dzikie wysypiska w swoich sołectwach i zebrali około 60 mkw. odpadów. Kolejne sprzątanie przeprowadzono na jesień i szacuje się, że tym razem zebrano około 15 m2 śmieci. Mieszkańcy, którzy włączyli się w akcję, w zamian za współpracę otrzymali karnety do aquaparku H2Ostróg w Raciborzu.

Urzędnicy podobne działanie zamierzają przeprowadzać dwa razy do roku: na wiosnę i jesień. – Widzimy, że jest taka potrzeba oraz wola mieszkańców. Wspólnymi siłami udaje się nam tego typu akcje przeprowadzać – zauważa Piotr Rybka. Wójt podkreśla, że działanie to nie tylko pozwala uporządkować teren, ale ma także wymiar edukacyjny.

(mad)

  • Numer: 45 (1428)
  • Data wydania: 05.11.19
Czytaj e-gazetę