Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Raciborzanka w Teatrze Telewizji

05.11.2019 00:00 red.

Pochodząca z Raciborza Magdalena Grąziowska wcieliła się w rolę Ofelii, nieszczęśliwie zakochanej w Hamlecie.

Poniedziałkowy wieczór 28 października przyniósł nam premierę spektaklu „Hamlet” w reżyserii Michała Kotańskiego. Adaptację sztuki Williama Szekspira wyemitowano w paśmie Teatru Telewizji. Hamleta zagrał Przemysław Stippa. W rolę dworzanina Poloniusza wcielił się Artur Żmijewski. Jego córkę Ofelię zagrała pochodząca z Raciborza Magdalena Grąziowska. Jan Englert odegrał ducha ojca Hamleta.

Magdalena Grąziowska ma 34 lata. Urodziła się w Raciborzu. Aktorstwem zainteresowała się w wieku 14 lat. Pierwsze kroki na tym polu stawiała pod okiem Grażyny Tabor w Tetraedrze. Jest absolwentką I LO im. Jana Kasprowicza oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Swoją karierę

aktorską związała przede wszystkim z teatrem – występowała w Bagateli, Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, obecnie jest aktorką Teatru Starego im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Oprócz gry w teatrze znana jest również z produkcji kinowych oraz telewizyjnych, m.in. Majki, Londyńczyków2, Barw Szczęścia, Prawa Agaty, O mnie się nie martw, Ambassady czy Mistyfikacji.

(ż)

  • Numer: 45 (1428)
  • Data wydania: 05.11.19
Czytaj e-gazetę