Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Epidemia na Śląsku:

Rudnik będzie czyściejszy

01.10.2019 00:00 red

W Rudniku wyruszą w teren, aby przeprowadzić akcję sprzątania gminy. – Zachęcam mieszkańców, radnych i sołtysów, aby wspólnie popatrzeć na nasze przydrożne rowy i pobocza – mówi wójt Piotr Rybka.

Pierwszą akcję sprzątania gminy w nowej kadencji samorządu przeprowadzono w kwietniu br. Zorganizowano ją wówczas w ramach przypadającego na parę dni wcześniej „Dnia Ziemi”, czyli ekologicznego święta, przypominającego o ochronie środowiska naturalnego. Wtedy mieszkańcy wyposażeni w rękawice i worki, porządkowali zaśmiecone tereny wzdłuż dróg, zieleńce oraz dzikie wysypiska w swoich sołectwach. – Liczba zebranych worków oraz innych odpadów była porażająca. Zebrano około 60 mkw. „surowców wtórnych” – relacjonował wójt Rybka.

Akcję postanowiono ponowić na jesień. Zaplanowano ją na sobotę 5 października, na godzinę 9.00. Odbędzie się we wszystkich sołectwach gminy, a udział w niej zadeklarowały już m.in. organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy. – Chcemy również uprzątnąć tereny parków i lasów. Urząd Gminy zapewnia worki i transport śmieci z miejsc wyznaczonych wcześniej z gospodarzami i właścicielami terenu – zapowiadają urzędnicy. Za akcję w poszczególnych sołectwach odpowiadają sołtysi, którzy wyznaczają miejsce zbiórki uczestników.

(mad)

  • Numer: 40 (1423)
  • Data wydania: 01.10.19
Czytaj e-gazetę