Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wójt Rudnika nagrodził najzdolniejszych uczniów: Jesteście naszą przyszłością

01.10.2019 00:00 red

Tegoroczne rozdanie nagród dla najzdolniejszych uczniów z terenu gminy Rudnik to pierwsze dla Piotra Rybki takie wydarzenie, w którym występuje w roli wójta gminy.

– Nie ma dzisiaj w kalendarzu święta ucznia, ale chciałbym, abyście się poczuli, że właśnie dziś jest wasze święto – mówił wójt Piotr Rybka do zgromadzonych uczniów w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im abp. Józefa Gawliny w Rudniku. – Jesteście tutaj, bo przez cały ubiegły rok szkolny walczyliście o kolejne zwycięstwa w nauce, sporcie, muzyce, sztuce i tańcu – dopowiadał szef gminy. Oprócz uczniów w uroczystości zorganizowanej w piątkowe popołudnie 20 września uczestniczyli ich rodzice oraz nauczyciele.

Podczas gali uhonorowano 63 osoby, wręczono jednak 83 nagrody, bo niektórzy uczniowie uzyskali wyróżnienie w więcej niż jednej kategorii. Uczniowie otrzymywali dyplom i gratyfikację finansową. W tym roku gmina na nagrody przeznaczyła nieco ponad 6 tys. zł.

– Jestem dumny, że w naszych szkołach mamy takich zdolnych i utalentowanych ludzi. Jesteście przyszłością naszej gminy – wójt kierował te słowa w stronę nagrodzonych. – Gratuluję rodzicom, dziękuję za trud wychowania i wspierania swoich dzieci. Gratuluję również dyrektorom szkół, to wielki zaszczyt dla was mieć takie grono zdolnej młodzieży i nauczycieli, którzy nie wahają poświęcić się swojej energii uzdolnionym – dziękował szef gminy, honorując również dyplomem nauczycieli, którzy bezpośrednio przyczynili się do sukcesu uczniów. Na koniec Piotr Rybka życzył młodzieży odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań i odnoszenia kolejnych zwycięstw.

(mad)

  • Numer: 40 (1423)
  • Data wydania: 01.10.19
Czytaj e-gazetę