Sobota, 29 lutego 2020

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Dobre i złe wieści dla podróżnych z Raciborza

13.08.2019 00:00 red

PKP przygotowują nowy rozkład jazdy pociągów. Dobra wiadomość jest taka, że przez Racibórz będzie przejeżdżać więcej pociągów Intercity, jednak z naszego miasta nie dojedziemy nad morze ani jednym pociągiem sezonowym.

Nowy rozkład jazy pociągów zacznie obowiązywać w grudniu tego roku. Projekt zakłada, że przez Racibórz będą przejeżdżać pociągi relacji Katowice – Wiedeń, Kraków Główny – Praga, Przemyśl Główny – Ostrawa, Racibórz – Olsztyn oraz Racibórz – Gdynia. Pociąg IC Nightjet relacji Berlin – Wiedeń/Budapeszt nie będzie zatrzymywał się w Raciborzu, jednak podróżni z naszego regionu będą mogli wsiąść do tego składu w Chałupkach.

Podczas wakacji wszystkie sezonowe pociągi rozpoczynające swój bieg w Boguminie pojadą nad morze przez Wodzisław Śląski i Rybnik, a nie przez Racibórz. Pociągami tymi będzie można dojechać do Kołobrzegu (TLK „Pirat”), Świnoujścia (TLK „Wolin”) oraz na Hel/do Łeby (TLK „Wydmy”). Co ciekawe, pociąg do Świnoujścia będzie jechał okrężną trasą przez Rybnik, Knurów i Gliwice (jadąc przez Racibórz czas podróży byłby krótszy o około 40 minut). Będzie to kolejny letni sezon, w trakcie którego przez Racibórz nie przejedzie ani jeden pociąg nad morze. Przed laty normą była odwrotna sytuacja.

(żet)

  • Numer: 33 (1417)
  • Data wydania: 13.08.19
Czytaj e-gazetę