Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Podrabiał bilety i pobierał zaliczki

21.05.2019 00:00 OQL

GOŁKOWICE Dwa tygodnie temu na łamach naszego tygodnika pisaliśmy o oszustwach, których miał się dopuścić mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Dziś prokuratura podaje nieco więcej szczegółów na temat mechanizmu przekrętu na wczasach.

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim prowadzi postępowanie przeciwko Tomaszowi Ch. W toku dotychczasowych czynności ustalono, że Tomasz Ch. od 2016 r., w ramach spółki, prowadził działalność polegającą na sprzedaży wycieczek turystycznych.

– Składał klientom ofertę zakupu wycieczki, wskazując termin wylotu oraz powrotu, hotel w którym miało nastąpić zakwaterowanie, a także inne warianty dotyczące świadczonych usług. Klienci dysponując takimi informacjami decydowali się na kupno usługi, wpłacając środki pieniężne bezpośrednio Tomaszowi Ch.. Jak ustalono, podejrzany zawierając umowy z klientami, nie miał jednak dokonanej uprzedniej rezerwacji miejsc w hotelach i samolotach. Zakupu biletów lotniczych i rezerwacji hotelowych Tomasz Ch. dokonywał w późniejszym czasie, czekając na pojawienie się najkorzystniejszej oferty cenowej – tłumaczy prokurator Joanna Smorczewska z Prokuratury Okregowej w Gliwicach.

W dniu 25 lutego w Gołkowicach podejrzany zaoferował grupie 19 osób zakup wycieczki, obejmującej przelot, zakwaterowanie wraz z wyżywieniem all inclusive oraz z ubezpieczeniem i promesą „Pewne Wakacje”. Przedmiotowa wycieczka miała odbyć się od dnia 28 kwietnia 2019 roku do dnia 5 maja 2019 roku. Wymienione osoby zawarły z podejrzanym umowę i uiściły uzgodnioną cenę zakupu. Tomasz Ch. do dnia 26 kwietnia 2019 r. nie zarezerwował biletów lotniczych na lot mający odbyć się odbyć z Katowic, natomiast podrobił je, a następnie podrobione bilety przekazał pokrzywdzonym. Klienci biura nie wyjechali na opłacone wycieczki. Tomaszowi Ch. przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 286 § 1 k.k. oraz z art. 270 § 1 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k. Na wniosek prokuratury został on tymczasowo aresztowany.

(acz)

  • Numer: 21 (1405)
  • Data wydania: 21.05.19
Czytaj e-gazetę