Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 19 (1403) Data wydania: 07.05.19
Czytaj e-gazetę

Fani rowerów oficjalnie rozpoczęli sezon w Krzyżanowicach

Zgodnie z wieloletnią tradycją Krzyżanowice zorganizowały rajd na rozpoczęcie sezonu rowerowego. W tym roku wzięło w nim udział 150 cyklistów.

Rowerzyści całymi rodzinami spotkali się pod centrum kultury w Tworkowie, tam w imieniu wójta Grzegorza Utrackiego powitał ich wicewójt Wolfgang Kroczek. Cykliści mieli do pokonania 42-kilometrową trasę, prowadzącą przez sołectwa Krzyżanowic oraz pobliskie czeskie miejscowości. Rajd zakończył się przy tworkowskim basenie. Tam na uczestników czekał gorący bigos. Podczas rajdu nastąpiło również oficjalne otwarcie nowej ścieżki rowerowej przy Meandrach Odry. Chodzi o powstałą w pasie drogi krajowej nr 78 (pomiędzy ul. Łąkową w Chałupkach, a ul. Młyńską w Zabełkowie). To odcinek o długości około 830 metrów. Koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 553 tys. złotych, z czego około 406 tys. zł dofinansowano w ramach projektu „Udostępnienie Odry i Olzy”.

(mad)


Uczestnicy rajdu o rozpoczynającym się sezonie rowerowym

Gerard z Bieńkowic

W krzyżanowickim rajdzie uczestniczę już po raz piętnasty. Lubię taką formę sportu, a tu zawsze jest bardzo przyjemna atmosfera. Na rowerze jeżdżę od najmłodszych lat. Cieszy fakt, że w naszej gminie ciągle powstają nowe ścieżki rowerowe.

Józef z Roszkowa

Takie rajdy to duża frajda. Jeśli ktoś raz weźmie udział, wystartuje i po raz kolejny. Rowerem jeżdżę często, najczęściej do Czech. Średnio codziennie przejeżdżam około 40 km. Jak byłem młodszy, to mniej jeździłem rowerem. Teraz mam więcej czasu.

Piotr Konieczny z Owsiszcz

Razem z kolegą postanowiliśmy uczestniczyć po raz pierwszy w rajdzie organizowanym przez gminę. Tak chcemy spędzić czas na świeżym powietrzu. Na rowerze jeżdżę ostatnio coraz częściej, bo jest ładna pogoda. Najczęściej jednak wyczynowo po lasach. Wybieram taką formę dlatego, że wolę szybszą jazdę. Czasami korzystam także ze ścieżek rowerowych na terenie Krzyżanowic.

Hanna z Raciborza

W Krzyżanowicach na rajdzie jestem po raz pierwszy. Razem z koleżanką chciałam zobaczyć, jak tutaj jest. Rowerem jeżdżę często, ale tylko rekreacyjnie. Częściej po Raciborzu poruszam się samochodem, jednak w godzinach szczytu lepiej przesiąść się na rower.

Katarzyna z Bieńkowic

Jeżdżę bardzo dużo na rowerze. Sporo także korzystam z infrastruktury rowerowej w gminie, a ta jest coraz lepsza. Do jazdy rowerem zachęcam też mojego syna. W takim rajdzie biorę udział pierwszy raz, przekonali mnie znajomi. Uczestnicząc w tym wydarzeniu, liczę na integrację i relaks.