Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 13 (1397) Data wydania: 26.03.19
Czytaj e-gazetę

Czy Racibórz to sportowe miasto?

Z jaką dyscypliną sportową Racibórz kojarzy się najbardziej? Do pytania prowokuje podział miejskich dotacji między kluby i stowarzyszenia sportowe. Jednych zadowolił, innych zasmucił. Spytaliśmy przechodniów, na jakie dyscypliny należy przeznaczać najwięcej pieniędzy z miejskiego skarbca. Na ulicach miasta sondę przeprowadzili Dawid Machecki i Mariusz Weidner. Można ją obejrzeć w wersji wideo na portalu nowiny.pl.

Gerard Piskalla

Ze starszej daty to oczywiście Unia Racibórz, ta piłkarska, a z dawnych czasów, z zapaśników był Bolek Mackiewicz. Aktualnie dobrze prezentują się Unia i brzeźnicki Dąb. Mieszkam na Zachodzie od dawna, ale z przyjemnością czytam i oglądam nowiny.pl. Wiem o sukcesach Justyny Święty – Ersetic oraz Patryka Ołenczyna. Na bieżąco jestem z Raciborzem. Ze starych sław sportu to pamiętam markowickiego Huberta Kostkę, a z boisk jeszcze Liszkę, Lazara. Jak ktoś powie: na Srebrnej, to wiadomo, że kibic piłkarski. Pieniądze na sport? Na młodzież powinny iść. Im więcej młodych będzie się garnęło do sportu, tym lepiej. Lekkoatletyka i pływanie są najbardziej ogólnorozwojowe. Zapasy to sport siłowy, indywidualny. Piłka nożna wymaga potężnego sponsora. Widać jak skończył się klub piłkarek Unii. Kto nie ma miedzi, ten w domu siedzi.

Mateusz Baron

To miasto kojarzy się z piłką nożną kobiet. To była dobra drużyna. Panie grały w reprezentacji Polski. Ze słynnych sportowców kojarzą mi się teraz Justyna Święty – Ersetic oraz Artur Noga. Jednak numerem jeden dla Raciborza są na dziś zapasy. Zawodnicy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej stając na wysokich miejscach podium.

Alojzy Morciniec

Mój kolega z pracy Henryk Wolny był zapaśnikiem. Ten sport od zawsze się tu uprawiało i to z dobrymi wynikami. Ze współczesnych sportowców nie wiem nic o raciborzanach, ale przyznam, że nie oglądam teraz telewizji. Justyna Święty – Ersetic? A słyszałem o niej, faktycznie. Jeśli chodzi o podział pieniędzy na sport, to dałbym ich najwięcej na piłkę nożną. Lubię oglądać tę dyscyplinę, zwłaszcza gdy grają najlepsi.

Pan Piotr

Piłkarska i zapaśnicza Unia Racibórz to są wizytówki tego miasta. Kiedyś była Stal Racibórz, to też pamiętam. Z nazwisk słynnych sportowców to oczywiście kojarzę olimpijczyka Ryszarda Wolnego. Justyny Święty – Ersetic akurat nie kojarzę. Bieganie mnie niezbyt interesuję. Bardziej piłka nożna mnie wciąga. Racibórz zaniedbał jedną rzecz – fajną drużynę mieliśmy w futbolu kobiecym. To zostało zmarnowane, szkoda mi tego. Pieniądze na sport trzeba wydawać tam, gdzie są jakieś osiągnięcia. To jest moje zdanie.

Katarzyna i Marek Stadnikowie

Racibórz kojarzy się z siatkówką. W PWSZ są siatkarze, syn koleżanki jest siatkarzem, stąd te skojarzenia. Z koszykówką także. Jest liga amatorska i rozgrywki w ramach związku, w tym koszykówka kobieca. Na PWSZ studiowali słynni sportowcy np. Tomasz Sikora. Pamiętamy o złotym medaliście olimpijskim Ryszardzie Wolnym. Teraz mamy biegaczkę Święty – Ersetic. W pływaniu też mieliśmy światowe sukcesy kiedy pływała np. Katarzyna Dulian. Sportowo Racibórz dobrze się trzyma. Jaką dyscyplinę w mieście należy najbardziej wspierać z ratusza? Chyba siatkarzy. Bo są najprzystojniejsi ze sportowców.

Pani Teresa

Uważam, że wizytówką Raciborza są biegi. Ta dziewczyna Justyna Święty – Ersetic odnosi wielkie sukcesy. Artur Noga, ten płotkarz też sporo zdziałał w świecie sportu. Co wspierać? Na pływanie bym wydawała pieniądze, na szkołę mistrzostwa sportowego. Dzieciaki powinny uprawiać jak najwięcej sportu. Więcej imprez sportowych, więcej ich promocji powinno być. Na obrzeżach miasta niewiele się człowiek dowiaduje, o tym jaka jest oferta takich wydarzeń. Ja się sportem zawsze interesowałam, grałam w siatkówkę, nawet mistrzynią Polski byłam. Siatkówka to moja miłość. Piłki nożnej nie lubię. Kibicowałam naszym piłkarzom kiedy grali Boniek i Lato. Teraz reprezentacja gra słabiutko.