Sobota, 23 marca 2019

imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława

RSS

Czempioni na Gali. 12 edycja święta sportowców

12.02.2019 00:00 red

W czwartek 7 lutego w Raciborskim Centrum Kultury odbyła się XII Gala Raciborskiego Sportu. Poza wyróżnieniami Raciborskiego Championa starosta raciborski Grzegorz Swoboda i prezydent Raciborza Dariusz Polowy wręczyli nagrody dla sportowców, którzy uzyskali wysokie wyniki sportowe w roku 2018. Przygrywał zespół PompaBand, a galę poprowadził Piotr Kielar.

Wielu raciborskich sportowców nie mogło pojawić się na gali, bo akurat przebywają na zgrupowaniach i zawodach. Z ekranu zebranych w RCK pozdrawiali: lekkoatletka Justyna Święty–Ersetic, siatkarka Monika Brzostek czy siatkarz Dawid Gunia. Pojawiły się za to piłkarki z ekstraligi kobiet – Ewelina Kamczyk i Dżesika Jaszek, które również wręczały nagrody innym sportowcom.

Raciborskiego Championa w kategorii: Medaliści Mistrzostw Świata, Europy, Mistrzowie Polski Seniorów zdobyli: Tomasz Wawrzyńczyk (zapasy), Patryk Grzegorzewicz (lekka atletyka), Patryk Ogonowski (ju–jitsu), Mateusz Szewczuk (zapasy), Nikola Chluba (zapasy), Kamil Tarnawski (ju–jitsu), Denis Plakhtyr (ju–jitsu) i Łukasz Janeczek (ju–jitsu). Trenerem roku został wybrany Piotr Szczeponiok (zapasy). Raciborskiego Championa w kategorii – Sport Dzieci i Młodzieży – Sport Szkolny dostali: Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 Mechanik w Raciborzu.

W Sporcie Dzieci i Młodzieży – Sport Klubowy, wyróżniono: MKZ Unia Racibórz (zapasy), MKS–SMS Victoria Racibórz (pływanie, lekka atletyka), LKS Dąb Brzeźnica (zapasy), UKS Start Pietrowice Wielkie (piłka ręczna) i KS Unia Racibórz (piłka nożna). Doceniono także Klub Szachowy Silesia Racibórz w kategorii Raciborski Champion – ekstraliga szachowa. W Olimpiadach Specjalnych Raciborski Champion trafił do Klubu Olimpiad Spejcalnych Animusz Racibórz w składzie: Krystian Popiela (badminton), Dariusz Fortalski (badminton), Bartłomiej Książkiewicz (bowling), Sabina Sławik (tenis stołowy), Mateusz Rolnik (lekka atletyka), Rafał Neuman (lekka atletyka) i Waldemar Mrowiec (lekka atletyka).

Raciborski Champion w Sporcie Amatorskim trafił do: Klaudii Nagler–Skroban (fistball), Grzegorza Gureckiego (runmaggedon) i Emilii Stajner (crossfit masters +35). Z kolei Zbigniew Nowak dostał Raciborskiego Championa w kategorii Masters (zapasy), a Ryszard Hahn jako Mecenas Sportu. Za jubileusze nagrodzono LKS 1908 Nędza i LKS Cyprzanów.

(kozz)


Nagrody finansowe Starosty Raciborskiego za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku otrzymali:

Mateusz Szewczuk – MKZ Unia Racibórz, Nikol Chluba – LKS Dąb Brzeźnica, Sebastian Jezierzański – LKS Dąb Brzeźnica, Mateusz Kampik – LKS Dąb Brzeźnica, Rafał Bugdol – MKS–SMS Victoria, Beata Maruszczyk – MKS–SMS Victoria, Krzysztof Tokarski – MKS–SMS Victoria, Agnieszka Król – MKZ Unia Racibórz, Arkadiusz Gucik – MKZ Unia Racibórz, Dawid Ersetic – MKZ Unia Racibórz, Mateusz Wolny – MKZ Unia Racibórz, Grzegorz Wanke – MKZ Unia Racibórz, Agata Tatar – LKS Dąb Brzeźnica, Weronika Szewczyk – MKZ Unia Racibórz, Patryk Ołenczyk – LKS Dąb Brzeźnica, Patrycja Sperka – MKZ Unia Racibórz, Agata Walerzak – MKZ Unia Racibórz, Remigiusz Waśkowski – LKS Dąb Brzeźnica, Szymon Dziuba – MKS–SMS Victoria Racibórz, Natala Duksa – MKZ Unia Racibórz, Julia Ziembicka – MKS–SMS Victoria, Patryk Grzegorzewicz – MKS–SMS Victoria, Filip Petrończak – MKZ Unia Racibórz, Jakub Majdański – MKZ Unia Racibórz, Rafał Żyła – MKS–SMS Victoria, Patryk Gołuchowski – LKS Dąb Brzeźnica, Gracjan Głogiewicz – MKZ Unia Racibórz, Patryk Ogonowski – MKS Sparta Kuźnia Raciborska, Kamil Tarnawski – KS Łamator Racibórz, Denis Plakhtyr – KS Łamator Racibórz, Łukasz Janeczko – KS Łamator Racibórz, Kamil Nowak – KS Łamator Racibórz

Nagrody rzeczowe Starosty Raciborskiego za osiągnięte wyniki sportowe w 2018 roku otrzymali:

Tomasz Wawrzyńczyk – MKZ Unia Racibórz, Krzysztof Prasek – MKZ Unia Racibórz, Dawid Bubak – MKS–SMS Victoria, Kamil Czarnecki – MKZ Unia Racibórz, Magdalena Modrzejewska – MKS–SMS Victoria, Mateusz Zając – MKS–SMS Victoria, Julia Bura – MKS–SMS Victoria, Katarzyna Zarembik – MKS–SMS Victoria, Anna Karczmarczyk – MKS–SMS Victoria, Julia Basińska – MKZ Unia Racibórz, Kamil Zakrzewski – MKZ Unia Racibórz, Piotr Stolarczyk – MKZ Unia Racibórz, Karol Staniewicz – MKZ Unia Racibórz, Jarosław Lesik – MKS–SMS Victoria, Jakub Wituszyński – MKS–SMS Victoria, Miłosz Mencel – MKS–SMS Victoria, Andrea Ratajczak – MKZ Unia Racibórz, Kajetan Jakubowski – MKZ Unia Racibórz, Kamila Kasprów – LKS Dąb Brzeźnica, Julia Michniewicz – LKS Dąb Brzeźnica, Wojciech Iwanowski – MKZ Unia Racibórz, Kamil Legan – KS Łamator Racibórz, Krzysztof Mucha – KS Łamator Racibórz, Ewa Szymik – MKS Sparta Kuźnia Raciborska, Ignacy Kosmala – KS Łamator Racibórz

Nagrody finansowe Starosty Raciborskiego dla trenerów i innych osób fizycznych działających na rzecz rozwoju sportu za sukcesy sportowe odniesione w 2018 roku otrzymali:

Piotr Żurawik – MKZ Unia Racibórz, Piotr Morka – MKS–SMS Victoria, Piotr Krużołek – MKS–SMS Victoria, Krzysztof Ołenczyn – LKS Dąb Brzeźnica, Paweł Drzeżdżon – LKS Dąb Brzeźnica, Michał Grzeszczuk – LKS Dąb Brzeźnica, Maciej Kriwieniok – MKS Sparta Kuźnia Raciborska, Tomasz Jabłonka – KS Łamator Racibórz, Hubert Skornia – LKS Dąb Brzeźnica, Sławomir Szwed – MKS–SMS Victoria, Ludmiła Nowacka – MKS–SMS Victoria, Janusz Gałązka – LKS Dąb Brzeźnica

Nagrody Prezydenta Miasta Racibórz dla Najlepszych zawodników za osiągnięcia sportowe w roku 2018 otrzymali:

Kamil Legan – KS Łamator, Ignacy Kosmala – KS Łamator, Krzysztof Mucha – KS Łamator, Łukasz Janeczek – KS Łamator, Kamil Tarnawski – KS Łamator, Denys Plakhtyr – KS Łamator, Kamil Nowak – KS Łamator, Wojciech Nowak – Berserkers Team Racibórz, Agata Walerzak – MKZ Unia Racibórz, Natalia Duksa – MKZ Unia Racibórz, Gracjan Głogiewicz – MKZ Unia Racibórz, Filip Petrończak – MKZ Unia Racibórz, Andrea Ratajczak – MKZ Unia Racibórz, Miłosz Kuźnia – MKZ Unia Racibórz, Agnieszka Król – MKZ Unia Racibórz, Krzysztof Prasek – MKZ Unia Racibórz, Julia Łukasiak – MKZ Unia Racibórz, Jakub Otulak – MKZ Unia Racibórz, Piotr Stolarczyk – MKZ Unia Racibórz, Julia Basińska – MKZ Unia Racibórz, Paula Kozłow – MKZ Unia Racibórz, Karol Staniewicz – MKZ Unia Racibórz, Mateusz Szewczuk – MKZ Unia Racibórz, Weronika Szewczyk – MKZ Unia Racibórz, Jakub Majdański – MKZ Unia Racibórz, Mateusz Iwanowski – MKZ Unia Racibórz, Kamil Czarnecki – MKZ Unia Racibórz, Dawid Mkrtchyan – MKZ Unia Racibórz, Arkadiusz Gucik – MKZ Unia Racibórz, Kamil Zakrzewski – MKZ Unia Racibórz, Kajetan Jakubowski – MKZ Unia Racibórz, Wojciech Iwanowski – MKZ Unia Racibórz, Tomasz Wawrzyńczyk – MKZ Unia Racibórz, Nils Heiduczek – MKZ Unia Racibórz, Piotr Gołąbek – MKZ Unia Racibórz, Grzegorz Wanke – MKZ Unia Racibórz, Dawid Ersetic – MKZ Unia Racibórz, Patrycja Sperka – MKZ Unia Racibórz, Beata Maruszczyk – MKS–SMS Victoria, Miłosz Mencel – MKS–SMS Victoria, Jakub Wituszyński – MKS–SMS Victoria, Mateusz Zając – MKS–SMS Victoria, Anna Karczmarzyk – MKS–SMS Victoria, Katarzyna Zarembik – MKS–SMS Victoria, Julia Bura – MKS–SMS Victoria, Dawid Bubak – MKS–SMS Victoria, Magdalena Modrzejewska – MKS–SMS Victoria, Jarosław Lesik – MKS–SMS Victoria, Rafał Żyła – MKS–SMS Victoria, Julia Ziembicka – MKS–SMS Victoria, Patryk Grzegorzewicz – MKS–SMS Victoria, Szymon Dziuba – MKS–SMS Victoria, Sebastian Jezierzański – LKS Dąb Brzeźnica, Mateusz Kampik – LKS Dąb Brzeźnica, Patryk Ołenczyn – LKS Dąb Brzeźnica, Patryk Gołuchowski – LKS Dąb Brzeźnica, Remigiusz Waśkowski – LKS Dąb Brzeźnica, Nikol Chluba – LKS Dąb Brzeźnica, Agata Tatar – LKS Dąb Brzeźnica, Julia Michniewicz – LKS Dąb Brzeźnica, Kamila Kasprów – LKS Dąb Brzeźnica, Monika Brzostek – Siatkówka Plażowa

Nagrody finansowe Prezydenta dla trenerów i innych osób fizycznych działających na rzecz rozwoju sportu za sukcesy sportowe odniesione w 2018 roku otrzymali:

Rafał Bałys – MKS–SMS Victoria, Joanna Skalik – MKS SMS Victoria, Piotr Szczeponiok – MKZ Unia Racibórz, Mateusz Wanke – MKZ Unia Racibórz, Ryszard Wolny – MKZ Unia Racibórz, Michał Musioł – KS Łamator Racibórz, Zdzisława Karczewicz – MKZ Unia Racibórz, Grzegorz Frankowski – MKZ Unia Racibórz, Katarzyna Marców – MKS–SMS Victoria, Beata Szyjka – MKS SMS Victoria

  • Numer: 7 (1391)
  • Data wydania: 12.02.19
Czytaj e-gazetę