Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

W Raszczycach uczczono Światowy Dzień Chorego

12.02.2019 00:00 red

Obchody zorganizowano we wtorek 5 lutego w miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Wcześniej seniorzy udali się do kościoła pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Raszczycach, gdzie ks. Marek Kirszniok odprawił uroczystą mszę świętą w intencji chorych i seniorów.

Światowy Dzień Chorego przypada na 11 lutego, został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. Wydarzenie, które uczciło to święto w Raszczycach, odbywa się już od kilkunastu lat, w tym roku zgromadziło około 90 osób. Za część organizowaną w remizie odpowiada lokalny przedsiębiorca Roman Makulik, właściciel firmy Braxton. W sali remizy oprócz smacznego poczęstunku, dla uczestników przygotowano występ „O smoku wawelskim” w wykonaniu dzieci z I i III klasy miejscowej szkoły podstawowej. Uczniów do występu przygotowały: dyrektor Gizela Capek oraz nauczycielki Halina Jelocha i Małgorzata Szafarczyk. Następnie seniorzy bawili się w rytm śląskich szlagierów wspólnie z Mirosławem Jędrowskim.

– To jedno z nielicznych wydarzeń, kiedy seniorzy z Raszczyc mogą się spotkać oraz porozmawiać – zauważa Roman Makulik, który za pośrednictwem Nowin dziękuje miejscowej OSP za udostępnienie remizy. Imprezę poprowadzili: Grzegorz Sumik manager restauracji Braxton oraz Arkadiusz Pieła z radiowej Vanessy.

(mad)

  • Numer: 7 (1391)
  • Data wydania: 12.02.19
Czytaj e-gazetę