Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 5 (1389) Data wydania: 29.01.19
Czytaj e-gazetę

Przekaż 1% podatku dla Arka

O zmaganiach Arkadiusza Górszczyka z nieuleczalną chorobą pisaliśmy już kilka razy. Tym razem publikujemy apel chorego o pamięć przy rozliczaniu podatku.

Przypomnijmy, Arkadiusz Górszczyk choruje na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). To bardzo rzadka i poważna choroba, która na ogół zabija w ciągu kilku lat. Zdarzają się wyjątki od tej reguły, jak wspomniany już wcześniej amerykański uczony Stephen Hawking. Arek Górszczyk liczy, że jego walka z chorobą również będzie trwała dłużej. Chory ma już za sobą przeszczep komórek macierzystych. Nieustannie ćwiczy, aby zatrzymać postęp SLA. Przyjmuje również drogie lek. Nadziei upatruje w terapii miedzią CuATSM.

– Niestety koszt tej terapii jest ogromny. Potrzebuję 50 tys. zł, żebym w ogóle mógł zacząć myśleć o leczeniu tą metodą. Terapia daje szanse na spowolnienie rozwoju choroby nawet o 50%. Byłbym bardzo wdzięczny każdemu, kto zechciałby przekazać 1% podatku na moje leczenie – mówi Arkadiusz Górszczyk.

Rodzina oraz przyjaciele Arka Górszczyka i jego żony Kingi zorganizowali w minionym roku szereg przedsięwzięć charytatywnych. Zebrane tą drogą pieniądze zostały przeznaczone na rehabilitację oraz kurację lekiem Ammonaps. – Po tym leku czuję się mocniejszy. Nie męczę się już tak bardzo i nie czuję pogorszenia swojego stanu, co jest dla mnie bardzo ważne – dodaje chory. Miesięczny koszt terapii tym lekiem Ammonaps wynosi około 5 tys. zł.

– Każda pomoc jest dla mnie bezcenna, ponieważ pomaga mi w leczeniu i daje nadzieję, że postęp choroby spowolni, a nawet się zatrzyma. Dlatego bardzo proszę o pamięć o mnie przy rozliczaniu podatku. Chcę po prostu żyć, bo mam dla kogo i dzięki Tobie może się to udać – apeluje chory do Czytelników Nowin.

Pomóc Arkowi można również poprzez przekazanie darowizny na rzecz Fundacji Avalon (szczegóły poniżej):

– nr konta (wpłata w złotówkach): 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 – tytuł wpłaty: Górszczyk, 9702

(ż)