Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Duży Kaliber: Przez Wodzisław przeszedł marsz Białej Wstążki

17.12.2018 00:00 sub

WODZISŁAW Już po raz kolejny wodzisławscy policjanci wzięli udział w akcji 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet. W czasie „Białej Wstążki” miał miejsce szereg wydarzeń, w tym między innymi mecz piłki siatkowej pomiędzy policjantami, a wychowankami powiatowych placówek opiekuńczo – wychowawczych. Na zakończenie tego jakże ważnego przedsięwzięcia mundurowi wraz z mieszkańcami i uczestnikami kampanii przeszli ulicami Wodzisławia Śląskiego w marszu „PO MOC”.

Kampania „Białej Wstążki” to największa na świecie międzynarodowa kampania skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. Szesnastodniowa akcja obchodzona na całym świecie wystartowała w Wodzisławiu w dniu 26 listopada.

Inicjatywa ta od pierwszej edycji ma spełniać przede wszystkim trzy cele. Po pierwsze jest okazją do dyskusji o problemie społecznym, jakim jest przemoc mężczyzn wobec kobiet i zwiększaniu wrażliwości społecznej w tej dziedzinie. Po drugie informuje osoby doświadczające przemocy, gdzie w powiecie mogą się zwrócić o pomoc i otrzymać wsparcie, a po trzecie – służy edukacji o samym zjawisku przemocy.

Jak co roku, również w Wodzisławiu Śląskim zaangażowano się w kampanię. To szereg działań profilaktycznych, jakie prowadzone były przez te 16 dni na terenie naszego powiatu. To mecz piłki siatkowej pomiędzy policjantami, a wychowankami powiatowych placówek opiekuńczo – wychowawczych, dodatkowe dyżury specjalistów w punkcie konsultacyjnym, zajęcia integracyjne dla młodzieży, lekcje samoobrony, pogadanki dla młodzieży oraz szkolenia dla profesjonalistów. To także współpraca wielu podmiotów i placówek działających w jednym, ważnym celu. W piątek 14 grudnia, na zakończenie kampanii, policjanci z białą wstążką na mundurze wzięli udział w marszu „PO MOC”. Uczestnicy przemarszu przeszli do I Liceum Ogólnokształcącego gdzie zorganizowano konferencję, na której swój wykład dotyczący przemocy wśród kobiet miała wodzisławska dzielnicowa. (acz)

  • Numer: 51/52 (1383/1384)
  • Data wydania: 17.12.18
Czytaj e-gazetę