Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

DUŻY KALIBER: Nie zauważył pieszego na pasach

11.12.2018 00:00 red

RYDUŁTOWY 5 grudnia w Rydułtowach na ulicy Traugutta doszło do potrącenia pieszego na oznakowanym przejściu dla pieszych przez kierującego volkswagenem. Prawdopodobnie kierowca nie zauważył 51-latka na pasach.

Do zdarzenia doszło o godzinie 16.25 w Rydułtowach. Policjanci pojechali na ulicę Traugutta, gdzie doszło do potrącenia pieszego. Jak ustalono, kierujący volkswagenem golfem 41-latek jadąc w kierunku Pszowa, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych 51-latkowi, w wyniku czego najechał na niego lewym przednim narożem pojazdu. Poszkodowany w chwili zdarzenia miał w organizmie 0,5 promila alkoholu. Sprawca zdarzenia przyznał mundurowym, że nie widział tego mężczyzny na pasach. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierującemu osobówką za spowodowanie wypadku drogowego zatrzymano prawo jazdy i dowód rejestracyjny w związku z uszkodzoną w wyniku zdarzenia szybą czołową.

– Zima to trudny okres zarówno dla kierowców jak i pieszych. W tym czasie pogoda jest zmienna. Na drogach jest ślisko, co wydłuża drogę zatrzymania pojazdów. Szybciej zapadający zmrok również wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania i na naszą sprawność psychofizyczną. Kierowców prosimy o dostosowanie prędkości samochodu do warunków panujących na drodze a niechronionych uczestników ruchu drogowego o bezwzględne używanie elementów odblaskowych – mówi komisarz Marta Pydych z wodzisławskiej policji.

(acz)

  • Numer: 50 (1382)
  • Data wydania: 11.12.18
Czytaj e-gazetę