Wtorek, 13 kwietnia 2021

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

W Tworkowie zapachniało świętami

11.12.2018 00:00 red

2 grudnia, czyli w pierwszą niedzielę adwentu w tworkowskim centrum kultury zorganizowano kiermasz bożonarodzeniowy.

Świąteczne wypieki i potrawy przygotowały miejscowe koła gospodyń wiejskich. Zgodnie z tradycją zaprezentowało się pięć z dziesięciu kół działających na terenie gminy.

Były to gospodynie z Krzyżanowic, Chałupek, Zabełkowa, Tworkowa i Rudyszwałdu. – Dwa razy w roku organizujemy takie kiermasze, czyli przed świętami Wielkanocnymi i Bożonarodzeniowymi. Pięć kół prezentuje się więc na jednym kiermaszu, a kolejne pięć na drugim – mówi Daria Wieczorek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach. W ramach wydarzenia zaprezentowały się również świetlice wiejskie, które oferowały w swoim asortymencie ozdoby świąteczne, podobnie jak i lokalni przedsiębiorcy.

Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. – Mieszkańcy jak najbardziej korzystają, jest to też świetna inspiracja, jak przygotować święta, aby odróżniały się od poprzednich – dopowiada szefowa GZOKSiT-u.

W świąteczny nastrój wprowadziła Orkiestra Dęta Gminy Krzyżanowice pod kierunkiem Krzysztofa Fulneczka. Z orkiestrą wystąpiła gościnnie Natalia Tul i Kamil Klimek. Na scenie zaprezentowali się także młodzi akordeoniści z Raciborza Fabian i Filip. Przed koncertem głos zabrał wójt Grzegorz Utracki, życzył dobrego przeżycia adwentu oraz zdrowych, pogodnych, radosnych i błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Wójt mówił też o nowo wybranym staroście, pochodzącym z Tworkowa i wcześniejszym wicewójcie gminy Krzyżanowice Grzegorzu Swobodzie. Wywołany do tablicy starosta, w krótkiej przemowie złożył mieszkańcom życzenia z okazji nadchodzących świąt.

W ramach wydarzenia zorganizowano także spotkanie z Mikołajem oraz podsumowano konkurs na najlepszą bożonarodzeniową choinkę i ciasto.

(mad)

  • Numer: 50 (1382)
  • Data wydania: 11.12.18
Czytaj e-gazetę