Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

W Rudach powstanie most wart prawie 9 mln złotych

11.12.2018 00:00 red

Na tę inwestycję mieszkańcy czekali kilkanaście lat. – To jedyny most, którym jeżdżą samochody w kierunku do autostrady od strony Raciborza – komentuje burmistrz Paweł Macha.

Most znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej numer 919 nad rzeką Ruda, jego zarządcą i administratorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Obecnie w tym miejscu ruch ograniczony jest do możliwego przejazdu tylko jednym pasem naprzemiennie. A ruchem kieruje sygnalizacja świetlna.

Przebudowa mostu ma rozpocząć się na dniach. O realizację ubiegało się pięć firm. Najkorzystniejszą ofertą okazała się ta złożona przez firmę Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej. Koszt inwestycji oszacowano na ponad 8 mln 952 tys. złotych brutto.

Realizacja wiąże się z kilkoma etapami, pierwszy to wykonanie tymczasowo mostu obok, po którym będzie odbywał się ruch, kolejnym krokiem jest rozbiórka starego mostu, następnie budowa nowego oraz likwidacja tego tymczasowego. Całość prac ma zakończyć się w listopadzie 2019 roku.

Nowy most kształtem będzie podobny do tego nad kanałem Ulga w Raciborzu. Trzeba przygotować się jednak na utrudnienia w ruchu drogowym, te będą występowały do zakończenia prac.

(mad)

  • Numer: 50 (1382)
  • Data wydania: 11.12.18
Czytaj e-gazetę