Wtorek, 28 stycznia 2020

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Siatkarki UKS Krzanowice wygrywają w derbach

04.12.2018 00:00 red

Zwycięstwem w trzech setach rozstrzygnęły derbowy pojedynek w Wodzisławiu Śląskim siatkarki UKS–u Krzanowice. W 9. kolejce I Ligi Śląskiej Kobiet rozegrały tam mecz wyjazdowy z miejscowym MKS–em Zorzą.

Premierowa partia miała wyrównany przebieg tylko przez pierwsze kilka akcji – do stanu 3:3. Przyjezdne zdobywając pięć punktów z rzędu wyszły na prowadzenie 3:8. Gospodynie prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę nie były w stanie nawiązać walki ze świetnie dysponowanymi siatkarkami UKS–u, które w środkowej fazie seta powiększyły przewagę do siedmiu „oczek” (10:17). Zorza zdołała zbliżyć się do przeciwniczek na trzy punkty (18:21), jednak to UKS zwyciężył pewnie do 20 obejmując prowadzenie w meczu.

Początek drugiego seta miał bardziej wyrównany przebieg. Do stanu po 8 żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. Jako pierwsze większą przewagę osiągnęły przyjezdne prowadzone przez trenera Tomasza Kuziaka, które wyszły na prowadzenie 14:19. Mimo lepszej gry wodzisławianek w końcówce seta, siatkarki z Krzanowic nie dały się dogonić triumfując do 22.

Trzecia partia z początku miała wyrównany przebieg, z minimalną przewagą gości. Większą przewagę krzanowiczanki wypracowały sobie dopiero w połowie seta, kiedy to wyszły na sześciopunktowe prowadzenie (8:14). Wodzisławianki mozolnie odrabiały straty, czego efektem było doprowadzenie do remisu po 20. W decydującym fragmencie seta lepiej spisały się siatkarki UKS–u, które zwyciężyły do 22, a w całym meczu 0:3. Po tym meczu UKS zajmuje w ligowej tabeli trzecie miejsce, Zorza jest ósma.

(raflb)


MKS Zorza Wodzisław Śląski – GS UKS Krzanowice 0:3 (20:25, 22:25, 22:25)

UKS: Świerczek Joanna, Duda S., Nagler–Skroban, Świerczek Justyna, Gołombek, Daniszewska oraz Kosel (libero), Duda P.

  • Numer: 49 (1381)
  • Data wydania: 04.12.18
Czytaj e-gazetę