Sobota, 18 stycznia 2020

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Dzień Seniora na polską i niemiecką nutę

04.12.2018 00:00 red

We własnym gronie, przy smacznym poczęstunku i przy śpiewie uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach. Seniorzy zrzeszeni w łubowickim kole działającym przy raciborskim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętowali Dzień Seniora. Uroczystość odbyła się we wtorkowy wieczór 27 listopada.

Łubowickie koło nie jest duże, zrzesza 46 członków, najmłodsza seniorka ma 62 lata, najstarsze osoby są po 80 roku życia. – Zachęcamy seniorów do dołączania do nas – mówi szefowa koła Krystyna Gawlik, która kieruje nim od roku, wcześniej na jego czele stała Urszula Widenka, obecnie sprawuje funkcję sekretarza. Koło zrzesza mieszkańców z Grzegorzowic, Brzeźnicy, Ligoty Książęcej i Łubowic – Następną zaplanowaną akcją jest wyjazd na Kabaret Młodych Panów do Teatru Ziemi Rybnickiej – dzieli się z nami szefowa, zauważając, że seniorzy są chętni na takie wyjazdy. – Nasi seniorzy mają wigor – przyznaje K. Gawlik.

Na wtorkową uroczystość przybyły przedstawicielki Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu, wiceprzewodnicząca Katarzyna Łozińska oraz sekretarz Danuta Stogiewicz. Panie złożyły seniorom najlepsze życzenia, przekazały również kwiaty na ręce szefowej koła. – Wszystkiego dobrego, jednak najważniejsze jest zdrowie – winszowała K. Łozińska, życzyła także uśmiechu i dobra. – Aby codzienny dzień był pozbawiony trosk i kłopotów, aby co roku było was więcej, nie mniej – podkreślała.

Uroczystość ubarwił koncert uczniów piątej klasy Szkoły Podstawowej im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach. Do świetlicy wiejskiej w Ligocie Książęcej, czyli miejsca, w którym odbywało się świętowanie – przybyli z występem artystycznym; śpiewali polskie i niemieckie piosenki. Dzieci wystąpiły pod przewodnictwem Edyty Przybyły – nauczycielki muzyki oraz Kariny Walach – nauczycielki języka niemieckiego.

(mad)

  • Numer: 49 (1381)
  • Data wydania: 04.12.18
Czytaj e-gazetę