Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

CZAS NA ZAWODOWCÓW: Rozwijają skrzydła w Raciborzu

27.11.2018 00:00 red

Szkoła Młodych Przedsiębiorców to projekt mający na celu zwiększenie wiedzy nauczycieli i uczniów z powiatu raciborskiego w kwestii testowania i rozwijania pomysłów biznesowych.

Projekt rozpoczął się we wrześniu tego roku. Najpierw dokształcali się nauczyciele, którzy podczas specjalistycznych warsztatów poznali funkcjonujące obecnie na rynku modele biznesowe, podstawy marketingu, komunikacji z mediami, dostępne na rynku źródła finansowania firmy oraz sposoby weryfikacji pomysłów biznesowych. Następnie nauczyciele przekazali uczniom wiedzę, którą zdobyli podczas warsztatów. Uczniowie mieli okazję stworzyć swoje startupy (nowo utworzone, innowacyjne przedsiębiorstwo), a najlepsze zespoły zaprezentują swoje projekty przed jury i powalczą o nagrody podczas finału programu, który odbędzie się 14 grudnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Przedsięwzięcie jest realizowane przez Powiat Raciborskie, Startup Academy we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Wszystkie te działania mają pokazać młodzieży, że nie trzeba wyjeżdżać do większych miast, aby rozwijać się zawodowo, m.in. poprzez prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

(ż)

  • Numer: 48 (1380)
  • Data wydania: 27.11.18
Czytaj e-gazetę