Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

CZAS NA ZAWODOWCÓW: Pieniądze na szkolenia

27.11.2018 00:00 red

Oferta powiatowego urzędu pracy skierowana jest zarówno do osób bezrobotnych jak i pracodawców.

Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu wciąż dysponuje środkami Europejskiego Funduszu Społecznego na organizację indywidualnych szkoleń zawodowych dla osób bezrobotnych. Szkolenia są realizowane w formie bonów szkoleniowych dla osób do 30. roku życia oraz na podstawie trójstronnych umów zawieranych między urzędem, pracodawcą oraz instytucją szkoleniową. W pierwszym przypadku przyznanie bonu następuje na podstawie uprawdopodobnienia przez bezrobotnego podjęcia pracy lub działalności gospodarczej poprzez odbycie konkretnego szkolenia. W drugim przypadku o zawarcie umowy może wystąpić pracodawca, który zamierza zatrudnić na okres co najmniej sześciu miesięcy w trakcie lub po przejściu szkolenia osobę bezrobotną skierowane przez urząd na szkolenie.

Wartość bonu szkoleniowego równa się wysokości przeciętnego wynagrodzenia. Można zapłacić nim za przeprowadzenie jednego lub kilku szkoleń (wpłata dokonywana jest na konto instytucji szkoleniowej), przejazd na szkolenie (do 200 zł dla bezrobotnego), przeprowadzenie badań lekarskich, zakwaterowanie (do 1500 zł, jeśli zajęcia odbywają się poza miejscem zamieszkania szkolonego).

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Raciborzu (ul. Klasztorna 6, I piętro, pok. 1).

(ż)

  • Numer: 48 (1380)
  • Data wydania: 27.11.18
Czytaj e-gazetę