Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

CZAS NA ZAWODOWCÓW: Większe przychody Rafametu

27.11.2018 00:00 red

Producent obrabiarek i odlewów z Kuźni Raciborskiej podsumował wyniki finansowe po upływie trzech kwartałów tego roku.

W trzecim kwartale 2018 r. Grupa Kapitałowa Rafamet* wypracowała przychody ze sprzedaży w wysokości prawie 27 mln zł. Przychody Grupy Kapitałowej Rafamet ze sprzedaży za trzy kwartały tego roku mają wartość prawie 87 mln złotych i są wyższe o 5,8 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu minionego roku.

GK Rafamet za trzeci kwartał 2018 r. uzyskała dodatni wynik finansowy netto w wysokości 79 tys. zł. Narastająco za okres trzech kwartałów bieżącego roku Grupa zanotowała jednak stratę w wysokości 826 tys. zł, podtrzymując jednocześnie deklarację uzyskania dodatnich rezultatów finansowych w skali całego roku.

Dodajmy, że firma Rafamet S.A. wypłaciła w tym roku dywidendę za 2017 r. Na dywidendę (część zysku przedsiębiorstwa, która została przekazana akcjonariuszom) przeznaczono łącznie 1,036 mln zł.

Pracownicy Rafametu wciąż pracują nad pozyskiwaniem nowych zleceń. W listopadzie delegacja firmy wzięła udział w pierwszej edycji China International Import Expo w Szanghaju. Zwieńczeniem tej wizyty było podpisanie umowy na dostawę obrabiarki typu UFB 125 N przeznaczonej dla nowo budowanej linii metra w Pekinie. Będzie ona linią dojazdową do nowego portu lotniczego budowanego w południowej części tego miasta. Tokarka UFB 125 N jest przeznaczona do regeneracji profili kół jezdnych i tarcz hamulcowych zestawów kołowych stosowanych w pojazdach szynowych.

(ż)


* W skład Grupy Kapitałowej Rafamet wchodzi Fabryka Obrabiarek Rafamet S.A., Odlewnia Rafamet Sp. z o.o., Rafamet Service & Trade Sp. z o.o. oraz Poręba Machine Tools Sp. z o.o. Podmiotem dominującym w grupie jest Fabryka Obrabiarek Rafamet S.A., która posiada 100% udziałów w pozostałych wymienionych spółkach.

  • Numer: 48 (1380)
  • Data wydania: 27.11.18
Czytaj e-gazetę