Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

W Krzanowicach bez zmian, przewodniczący i zastępca ten sam

27.11.2018 00:00 red

Na zwołanej na 20 listopada pierwszej sesji nowej kadencji Rady Miejskiej w Krzanowicach burmistrz Andrzej Strzedulla został zaprzysiężony, a radni złożyli ślubowanie. Wybrano również szefa rady i jego zastępcę. Zgodnie z przepisami obrady do czasu wyboru nowego przewodniczącego prowadził radny–senior Józef Kocem.

52–letni Jan Długosz z Krzanowic ponownie zasiądzie w fotelu przewodniczącego, 14 radnych poparło jego kandydaturę, jedna osoba się wstrzymała. Podobnie było z jego zastępcą, 58–letnim Romanem Sonnkiem z Borucina. W trakcie obrad wybrano również skład komisji rewizyjnej, na jej czele stanął Damian Kurka, a członkami zostali Piotr Nachlik oraz Bogusława Heiduczek.

– Mam nadzieję, że współpraca państwa ze mną, będzie układała się w sposób prawidłowy – mówił do radnych burmistrz Andrzej Strzedulla, następnie zachęcał do dzielenia się pomysłami. – Mam nadzieję, że te pięć lat będzie czasem pomocnym dla całej naszej gminy i wszyscy wspólnie będziemy pracować w zgodzie dla lepszej przyszłości – dodał.

Przypomnijmy, Andrzej Strzedulla w wyborach o urząd burmistrza Krzanowic nie miał konkurenta, jednak aby objąć władzę, musiał uzyskać więcej głosów za. Tak też się stało. 1320 wyborców poparło jego kandydaturę, 201 osób było na „nie”. Konkurentów nie mieli również radni, na 15 miejsc, zgłosiło się 15 kandydatów, wszyscy z KWW Wspólna Gmina. To ten sam komitet z którego startował burmistrz.

Radę Miejską w Krzanowicach tworzą: Krystian Rzepka, Aleksander Reisky, Krzysztof Reisky, Roman Sonnek, Damian Kurka, Ewelina Daniszewska, Jan Długosz, Joanna Stroka, Józef Kocem, Grażyna Sliwka, Piotr Jureczka, Tomasz Kostka, Piotr Nachlik, Andrzej Woźniak i Bogusława Heiduczek.

(mad)

  • Numer: 48 (1380)
  • Data wydania: 27.11.18
Czytaj e-gazetę