środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Co z nowymi autobusami dla PKS?

27.11.2018 00:00 red

Nasi Czytelnicy niepokoją się, że poprzednia kadencja samorządu dobiegła już końca, a o zakupie niskoemisyjnych autobusów dla raciborskiego PKS–u milczało się od miesięcy.

Zapytaliśmy w Starostwie Powiatowym, czy ustępujące władze powiatu podpisały z samorządem województwa umowę na dofinansowanie zakupu autobusów dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Raciborzu.

– Umowa z Województwem Śląskim na dofinansowanie projektu „Wymiana części taboru poprzez zakup niskoemisyjnych autobusów komunikacji publicznej w powiecie raciborskim” została podpisana 7 sierpnia 2018 r. 2 listopada powiat złożył wniosek sprawozdawczy i o refundację części kosztów kwalifikowanych. Ogłoszenie przetargu na zakup autobusów powinno nastąpić w terminie do 6 miesięcy od podpisania umowy – poinformowała nas Karolina Kunicka, kierownik referatu promocji i rozwoju.

Przypomnijmy, cały projekt opiewa na kwotę 8,5 mln zł, przy czym dofinansowanie unijne ma wynieść 7,2 mln zł. Pieniędzy powinno wystarczyć na zakup 8–10 nowych autobusów. Będą to autobusy z silnikami diesla, spełniającymi wymogi środowiskowe.

(żet)

  • Numer: 48 (1380)
  • Data wydania: 27.11.18
Czytaj e-gazetę