Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

W skrócie

13.11.2018 00:00 red

W skrócie.

Pływanie

Sto setek szkoły sportowej

Przystrojeni w barwy narodowe pływacy raciborskiej Victorii świętowali na basenie SMS. – Jako szkoła sportowa, sportem postanowiliśmy świętować odzyskanie niepodległości. Najpierw lekkoatleci walczyli w sztafetach 100x100 metrów – mówiła dyrektor ZSOMS Ludmiła Nowacka. – Cieszy to, że zarówno pływacy jak i lekkoatleci Victorii od prawie 50 lat zdobywają medale, a później idąc reprezentować kluby akademickie przynoszą radość wszystkim Polakom. Przykłady Justyny Święty-Ersetic, Krzysztofa Tokarskiego czy Rafała Bugdola świadczą o tym, że raciborska ziemia wychowuje bardzo wartościowych polskich sportowców – powiedział S. Szwed. Łącznie w pływaniu 100x100 m udział wzięło pięćdziesięciu sportowców Victorii z siódmej i ósmej klasy podstawówki oraz klas licealnych.


Bieganie

Medale projektu Gąski

W niedzielne przedpołudnie 11 listopada w Kuźni Raciborskiej odbył się XVIII Bieg Niepodległości. Formuła imprezy była jednak inna od dotychczas przyjętych, bo zawodnicy nie byli dzieleni na kategorie wiekowe. Zadaniem każdego było przebiegnięcie jednego kilometra, co w konsekwencji stu uczestników dało dystans stu kilometrów na stulecie niepodległości. W biurze zawodów każdy uczestnik otrzymywał koszulkę, numer startowy oraz pamiątkową przypinkę, a po wbiegnięciu na metę dyplom oraz specjalnie przygotowany przestrzenny medal zaprojektowany przez pracownika MOKSiR Jacka Gąskę, będący odwzorowaniem godła Rzeczpospolitej Polskiej z 1 sierpnia 1919 roku.


Siatkówka

V kolejka RLPS

Raciborska Liga Piłki Siatkowej grała w salach Szkoły Podstawowej nr 18. Leśna Perła Damons Rybnik oraz Nowiny.pl Katolik Group nadal są niepokonane. Drużyny z czołówki tabeli pokonały swoich rywali 3:0. Enter El-Bis Instal-Mag i Agrotim-Na Fali przystępowały do meczu z taką samą liczbą punktów, jednak wyraźnie lepszy okazał się Enter. ZOO-MAR Lunatycy pokonali, z małym potknięciem, Omertę-Northern. Progress Szkoła Językowa z końca stawki wygrała ze Złotnikiem w trzech setach. W lidze kobiet spotkanie zawodniczek ALSK Feniks Żory i CKZiU Nr 1 Inbras Lejdis rozstrzygnął tie-break na korzyść Żor.


Siatkówka

Szybka porażka AZS

Nieco ponad godzinę trwało spotkanie 6. kolejki spotkań I Ligi Śląskiej w siatkówce, w którym KS AZS Rafako Racibórz zmierzył się w wyjazdowym meczu z ostatnią drużyną ligowej tabeli – Eco-Team AZS 2020 Częstochowa. Raciborzanie wyraźnie przegrali to spotkanie w trzech setach. Każdy z setów miał bardzo podobny przebieg, gospodarze szybko wypracowywali sobie kilka punktów przewagi, którą kontrolowali będąc tego dnia zespołem lepszym od przeciwnika w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W pierwszej partii Eco-Team oddał rywalom tylko 15 punktów. W kolejnym secie ekipa Rafako zdobyła o „oczko” więcej, a set zakończył się wynikiem 25:16 dla miejscowych. Trzecia i ostatnia partia meczu to pewna wygrana drużyny z Częstochowy do 17. Skład AZS Rafako: Błaszczok, Dziadek, Grabczyński, Gonsior, Marchwiak, Nowodworski oraz Kostka (libero), Woźniak (libero), Władarz, Besz, Zasłonka, Gołuchowski, Koćma.


Piłka ręczna

Zagrają dla Arka

Piłkarki ręczne ze Startu Pietrowice Wielkie zagrają kolejny mecz w II lidze z ideą pomocy swemu koledze klubowemu Arkadiuszowi Górszczykowi (grał kiedyś w piłkę w tym klubie), który ciężko choruje i potrzebuje pieniędzy na kosztowną rehabilitację. Spotkanie podopiecznych trenera Joachima Wieczorka z LZS Tor Dobrzeń Wielki odbędzie się w piątek 16 listopada o godz. 20.00 w Arenie Rafako. Kibice mogą tam wesprzeć finansowo chorującego. Nowiny pisały o nim w tekście Wojciecha Żołneczki „Dlaczego nie płaczesz Arku”, który można znaleźć na portalu nowiny.pl

  • Numer: 46 (1378)
  • Data wydania: 13.11.18
Czytaj e-gazetę