Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Chociaż mali to hymn zaśpiewali w 4 zwrotkach

13.11.2018 00:00 red

Dzieci z przedszkola nr 20 w Raciborzu uczciły setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W sile 89 dziecięcych głosów w placówce wybrzmiał hymn państwowy, w czterech zwrotkach.

To tradycja dla P20 by Święto Niepodległości obchodzić w sposób szczególny. – Co roku kultywujemy wartości patriotyczne. Tegoroczna okazja była wyjątkowa, więc przygotowaliśmy coś więcej, ale hymn, wiersze i piosenki stanowią stały repertuar naszych obchodów – mówiła nam Małgorzata Pawnik kierująca przedszkolem. Jej zdaniem dzieci powinny wiedzieć jakie barwy ma flaga, jak wygląda godło i znać hymn. Tak kształtuje się postawy patriotyczne od najmłodszych lat.

Hymn w czterech zwrotkach nie jest zbyt często odśpiewywany, a w P20 miały to zrobić kilkulatki. – Oczywiście nie wszystkie dzieci potrafią, bo te najmłodsze nie zaśpiewają wszystkich zwrotek, ale starsze grupy to robią. Jak trzeba, to trzeba – uśmiechała się pani dyrektor.

Reżyserkami obchodów w przedszkolu były: Marzena Małczok – opiekun grupy Krasnoludków (najmłodszej); Barbara Bulenda – Motylków (4-,5-latki) oraz Krystyna Ufniarz i Anna Oliwa – Ufoludków. – Nad występami pracowało całe przedszkole. Żeby dziś można było dobrze wypaść, potrzeba miesiąca pracy z dziećmi. Najważniejsze w tym cyklu są ostatnie dwa tygodnie – wyjaśniła M. Pawnik.

Gościem honorowym w P20 była Bożena Fedyn z wydziału edukacji, kultury i sportu raciborskiego magistratu.

(ma.w)

  • Numer: 46 (1378)
  • Data wydania: 13.11.18
Czytaj e-gazetę