Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Weronika Piła posłużyła jako „płótno” dla mistrzyni świata w makijażu

13.11.2018 00:00 red

W Monachium odbyły się pod koniec października Międzynarodowe Mistrzostwa Makijażu. Uczestniczyła w nich raciborzanka Weronika Piła. Posłużyła za „płótno”. To zagwarantowało zaprzyjaźnionej makijażystce Matyldzie Bojdzie zajęcie pierwszego miejsca.

Wydarzenie zrzesza najlepszych wizażystów, jednak aby zakwalifikować się do Monachium, należało wygrać eliminacje, a były nimi Mistrzostwa Polski, które odbyły się w marcu podczas Targów Beauty Forum w Warszawie. I to paniom się udało, zajęły pierwsze miejsce.

10 uczestników, 60 minut

Tematem przewodnim spotkania w Monachium było „Miami Beach. Time to Party”. – Każdy z uczestników, a było ich w sumie dziesięciu, miał za zadanie wystylizować modelki oraz dobrać makijaż tak, by był on zgodny z tematem – mówi nam laureatka Matylda Bojda, makijażystka z wieloletnim doświadczeniem; prywatnie spełniona żona oraz matka dwójki dzieci, z powodzeniem łącząca karierę zawodową z życiem rodzinnym. Na co dzień mieszka w Myszkowie.

Każdy z uczestników miał 60 minut na wykonanie pełnego makijażu. Osobnej ocenie podlegał makijaż twarzy, oczu, brwi oraz ust. Jurorzy oceniali również spójność całej stylizacji oraz poziom zaawansowania technicznego. Zwieńczeniem zmagań było zaprezentowanie modelek. – Nasza praca dostała najwyższą liczbę punktów i spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony widowni. Kolejno na podium stanęły wizażystki z Polski, Niemiec i Słowacji – cieszy się Matylda Bojda.

Współpraca popłaca

– Jestem bardzo szczęśliwa, z faktu, że udało mi się wywalczyć dla Polski tytuł Mistrza Świata. Konkurencja była mocna, świetnie przygotowana oraz zdeterminowana. Jednak dzięki znakomitej współpracy z moją modelką Weroniką, to właśnie my stanęłyśmy na najwyższym miejscu podium. Wiadomości z gratulacjami nie mają końca, a ja już teraz wiem, że na tym nie poprzestanę i będę dalej wspinała się po kolejnych szczeblach kariery zawodowej – przyznaje zwyciężczyni.

Weronika Piła mówi z kolei, że był to dla niej ogromny zaszczyt. Cieszy się że mogła przyczynić się do wygranej swojej koleżanki. – Stworzyłyśmy zgrany team, co zaowocowało wynikiem konkursu. Matylda zadbała o każdy szczegół mojej stylizacji, a ja starałam się jak najlepiej przedstawić jej dzieło. To nasz wspólny sukces, w który włożyłyśmy dużo serca i zaangażowania. Bardzo się cieszę, że jestem częścią jej walki o ten tytuł. Mogę z dumą powiedzieć, że znam Mistrzynię Świata – komentuje.

Weronika Piła jest absolwentką II LO w Raciborzu, obecnie studiuje medycynę.

(mad)

  • Numer: 46 (1378)
  • Data wydania: 13.11.18
Czytaj e-gazetę